Atidėtas Fizinių asmenų bankroto įstatymo priėmimas

2012.04.26, 11:51
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Ketvirtadienį Seime planuotas galimas įstatymo, kuriuo Lietuvoje pirmą kartą būtų įteisinta fizinių asmenų galimybė bankrutuoti, priėmimas nukeltas dviem savaitėms.

"Teisės departamentas nepateikė išvados, nespėjo susidoroti. Kitą savaitę plenarinių posėdžių nebus, tad dabar įstatymas galėtų būti svarstomas po dviejų savaičių", - "Verslo žinioms" sakė parlamentaras Vytautas Gapšys.

Praėjusį ketvirtadienį parlamentarai įstatymo projektą pastūmėjo į paskutinę stadiją ir šią savaitę būtų galėję jį priimti.

Projekte numatoma, kad fizinis asmuo nemokiu būtų pripažįstamas, kai negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių mokėjimo terminai pasibaigę, o suma viršija 25 minimaliąsias mėnesines algas (apie 20.000 Lt).

Dalis Lietuvos piliečių jau yra pasinaudoję galimybe bankrutuoti užsienyje ir šios procedūros pripažįstamos Lietuvoje. Tačiau kaip kurie ekspertai skaičiuoja, kad apie bankroto galimybę kitose šalyse Lietuvos gyventojas galėtų svarstyti tuomet, kai jo uždelstas mokėjimas siekia 50.000 Lt ir daugiau. Jeigu skolos suma yra mažesnė, pati bankroto procedūra gali būti per brangi.

Numatoma, kad naujasis įstatymas Lietuvoje galėtų įsigalioti nuo kitų metų kovo.