Mazuronis: "Snoro" komisijos išvados gali būti nepalankios Lietuvos bankui

2012.05.16, 18:42
Persiųsk 6 Komentarai (6)

"Snoro" bankroto aplinkybes tiriančios Seimo komisijos vadovas Valentinas Mazuronis neatmeta, jog komisijos išvados bus nepalankios Lietuvos bankui.

Ponas Mazuronis trečiadienį komisijai pateikė išvadų projektą, kuriame Lietuvos bankas (LB) kaltinamas nepakankama "Snoro" kontrole iki bankroto, kritiškai vertinamas "Snoro" akcijų perėmimas, laikinojo bankroto administratoriaus Simono Freakley veiksmai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“. 

Komisija dėl išvadų žada balsuoti kitą savaitę. Vilniaus apygardos teismas "Snorui" bankroto bylą iškėlė pernai gruodžio 7 d.

"Verslo žinios" rašė, kad Vitas Vasiliauskas, LB valdybos pirmininkas, kelis kartus kviestas į Seimo komisijos posėdžius, yra pareiškęs, jog prisiima atsakomybę už bankinį sektorių nuo savo kadencijos pradžios, t.y. praėjusių metų balandžio 16 d. ir gali kalbėti tik apie faktus, kuriuos LB nustatė inspektavimo metu ir dėl kurių priėmė sprendimus dėl "Snoro". Buvusio banko vadovo Reinoldijaus Šarkino veiksmų p. Vasiliauskas sakė negalintis komentuoti.

Savo ruožtu vasario viduryje komisijos iškviestas ilgametis LB vadovas p. Šarkinas tvirtino, kad jo vadovavimo centriniam bankui metu apie "Snorą“ krėtusias bėdas nebuvo kilę jokių įtarimų. Anot p. Šarkino, milijardo litų skylė banke gali atsirasti ir per naktį. Tuomet p. Šarkinas aiškino, kad "Snoras“ sulaukdavo LB kritikos, tačiau problemos nebuvo tokios, kurios keltų klausimų dėl banko mokumo.