Indeksai
S&P Asia 50-0,51%3.823,27
OMXV-0.04%498.398
EURO STOXX 50-0,62%3.441,76
S&P 500-0,03%2.076,78
Valiutos
EUR-USD-0,83%1,1022
EUR-GBP-0,77%0,7083
EUR-CHF-0,49%1,0392
EUR-JPY-1,10%134,9300
USD-PLN+1,25%3,8170
Žaliavos
Oil (Brent)(USD/bbl.)+0,00%60,32
Gold(USD/t oz.)+0,74%1.172,10
Copper(USd/lb.)-1,37%259,50
Wheat(USd/bu.)+0,00%590,50
Palūkanos
Euribor 1+1,52%0,067
Euribor 30,00%0,015
Euribor 6+2,08%0,049
Fondai


DĖMESIO! Tai yra bendrovės pranešimas spaudai. Pranešimų spaudai turinio VZ.LT neredaguoja. Už pranešimo turinį atsako jį paskelbusi bendrovė.

Vilniaus kooperacijos kolegija siūlo naują mažmeninės bankininkystės programą

2012.06.07, 14:43
Vilniaus kooperacijos kolegija
Persiųsk

Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) būsimiems studentams siūlo naują „Mažmeninės bankininkystės ekonomikos“ studijų programą. Tai pirmoji Lietuvoje studijų programa, kuri atsižvelgs į kredito unijų specifiką, orientuosis į smulkesnįjį, bankinio padalinio lygmenį.

Pasak VKK Ekonomikos ir finansų katedros vedėjos Ritos Davidavičienės, ši nauja studijų programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant subankais ir kredito unijomis. Todėl, tikimasi, kad programoje numatyti tikslai atitiks darbdavių poreikius, o glaudus bendradarbiavimas su įmonėmis ugdys ekonominės aplinkos pažinimo bei vertinimopraktinius įgūdžius, patikrins įgytas teorines žinias ir, svarbiausia, padidins įsidarbinimo galimybes. To, pasak programos rengėjų, dabar labiausiai ir trūksta. „Ekonomiškai mąstančio žmogaus poreikis rinkoje diktuoja naujas „madas“ studijose,“ – įsitikinusi R. Davidavičienė.

Esminis naujos programos siekis – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius analizuoti mažmeninės bankininkystės ekonominius ir statistinius rodiklius, konsultuoti asmeninių bei įmonių finansų valdymo, atsakingo skolinimo ir skolinimosi, indėlių valdymo klausimais. Svarbu, kad jie baigę sugebėtų vertinti ekonominę aplinką bei ūkinę informaciją, sisteminti, analizuoti tyrimų duomenis, rengti verslo, investicinius ir finansinius planus.

Nauja studijų programa papildys tradicines ir jau išpopuliarėjusias VKK siūlomas Buhalterinės apskaitos, Komunikacijos ir informacijos vadybos, Verslo ekonomikos, Verslo vadybos studijų programas. Be to, šiemet pirmą kartą siūloma ir dar keturi nauji pasirinkimai: Pardavimo valdymas, Komunikacinė verslo anglų kalba, Maitinimo verslo organizavimas bei Informacinių sistemų diegimas ir priežiūra.

Taip pat jau nuo ateinančių akademinių metų pradžios Švietimo ir mokslo ministerija planuoja įgyvendinti naują finansavimo skyrimo sistemą. Pagal ją geriausiems privačių universitetų ir kolegijų studentams bus skiriamos stipendijos, kurių dydis turėtų nesiskirti nuo studijų krepšeliams skiriamos pinigų sumos.

Septintą dešimtmetį skaičiuojanti Vilniaus kooperacijos kolegija – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje, rengiančių ekonominio profilio specialistus. Vilniaus ir Kauno padalinius turinčią kolegiją kasmet baigia apie 400 absolventų.

Pasidalink:
Komentuok
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia...
1) raginti prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką; 2) skatinti kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę; 3) kurstyti karą ar neapykantą, tyčiotis, niekinti, kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu; 4) platinti, propaguoti ar reklamuoti pornografiją, taip pat propaguoti ir (ar) reklamuoti seksualines paslaugas, lytinius iškrypimus; 5) propaguoti ir (ar) reklamuoti žalingus įpročius ir narkotines ar psichotropines medžiagas. Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą. Draudžiama skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui.
Pagrindinės naujienos
Įmonių veiklos rezultatai »