Naujas bankas galėtų išaugti iš „Bigbank“

2013.03.06, 06:54
Persiųsk 12 Komentarai (12)

Vartojimo kreditų teikėjai kalbas apie galimybę jiems tapti naujais mažmeninės bankininkystės rinkos dalyviais vertina nevienodai. „General Financing“ į jas numoja ranka, tačiau „Bigbank“ sako esantis pasiruošęs užimti po „Snoro“ ir Ūkio banko griūties atsilaisvinusią rinkos dalį.

Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, antradienį interviu VŽ užsiminė girdėjęs apie naujų dalyvių iniciatyvas žengti į mažmeninės bankininkystės rinką. Anot jo, tie nauji dalyviai gali būti iš Vakarų.

Žiniasklaidoje buvo užsiminta, kad naujas komercinis bankas Lietuvoje galėtų išaugti iš vartojimo kreditų bendrovės „General Financing“,  Konstantin Balakin, vartotojimo lizingo paslaugas ir vartojimo kreditus teikiančios UAB "General Financing" generalinis direktorius. ::Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus
Konstantin Balakin, vartotojimo lizingo paslaugas ir vartojimo kreditus teikiančios UAB "General Financing" generalinis direktorius. Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus
kurią valdo Prancūzijos banko „Societe Generale“ grupei priklausanti bendrovė „Societe Generale Consumer Finance“. Tačiau „General Financing“ vadovas tokias galimybes atmeta.

„Grupė neplanuoja plėtoti mažmeninės bankininkystės Lietuvoje. Mūsų savininkai koncentruojasi į mažmeninę bankininkystę Prancūzijoje, o antrinė rinka šia prasme yra Rusija. Tam tikrų žingsnių daroma ir Italijoje. Tačiau tikrai ne Lietuvoje“, – VŽ sakė Konstantinas Balakinas, „General Financing“ generalinis direktorius, ir patvirtino, kad „Societe Generale“ šiuo metu ieško investuotojo Lietuvoje dirbančiai „General Financing“.

 

Pozityviau apie galimybes išaugti į tradicinį mažmeninį banką kalba Lietuvoje veikiantis Estijos kapitalo vartojimo kreditų teikėjas „Bigbank“.

„Tiesą sakant, mes jau esame mažmeninės bankininkystės rinkos dalyvis – aktyviai teikiame vartojimo paskolas ir planuojame šiemet padvigubinti šių paskolų išdavimo mastus. Taip pat pradėjome kredituoti smulkųjį ir vidutinį verslą, ypač statybų sektorių, kurio bankai vis dar nekredituoja. Dar nedarome vienintelio dalyko – nepriimame indėlių. Tam licenciją turime, tačiau kol kas pakanka finansavimosi iš pirminio banko“, – VŽ sakė Rolandas Norvilas, „Bigbank“ vadovas Lietuvoje.

Rolandas Norvilas, Vartojimo paskolų banko "BIGBANK" Lietuvos filialo vadovas. ::Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus
Rolandas Norvilas, Vartojimo paskolų banko "BIGBANK" Lietuvos filialo vadovas. Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus

Pasak jo, „Bigbank“ planuoja plėsti užimamą dalį Lietuvos mažmeninės bankininkystės rinkoje.

„Esame pasiryžę po „Snoro“ ir Ūkio banko griūties užimti atsilaisvinusią rinkos dalį. Tam metas palankus ir ypač kalbant apie vartojimo lizingą, nes, susijungus „Ūkio banko lizingui“ ir „Šiaulių banko lizingui“, konkurentų kiekine išraiška sumažės“, – sakė p. Norvilas.

Estiško kapitalo „Bigbank“ filialai veikia Suomijoje, Švedijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Ispanijoje. Vokietijoje, Austrijoje ir Olandijoje „Bigbank“ teikia tarpvalstybines (angl. cross border) paslaugas.