Pėdkelnių fabriką „Dana ir Ko“ gali iškelti iš Lietuvos

2013.03.06, 07:08
Persiųsk 3 Komentarai (3)

Vilhelmas Antanaitis, pėdkelnių gamybos UAB „Dana ir Ko“ bendraturtis ir naujasis direktorius, prakalbo apie buvusios vadovės nekokybišką veiklą. Esą Vanda Marijona Pranculienė netinkamai vykdė savo pareigas, dėl šios priežasties jis pats stojo prie bendrovės vairo. 

„Veikla vyko tarsi savaime, – konstatuoja p. Antanaitis – Akcininkams buvo rodomi gražūs skaičiai, bet jie neatitiko tikrovės. Gerais laikais „Dana ir Ko“ metinės pajamos siekė 16 mln. Lt, o paskutiniais metais – 6 mln. Lt. Pripažinkime, nuosmukis didelis.“ Ankstesnių vadovų VŽ pateiktais duomenimis, 2010 m. įmonės apyvarta siekė 8 mln. Lt, 2011 m. – 8,5 mln. Lt, pernai planuota gauti 9,5 mln. Lt pajamų.

Ponia Pranculienė pernai lapkritį savo prašymu pasitraukė iš pareigų, tuomet įmonei ir pradėjo vadovauti p. Antanaitis.

Iš darbo išėjusi generalinė direktorė atmeta savininkų priekaištus dėl prastai atlikto darbo. Poniai Pranculienei nesuprantamos akcininkų pretenzijos dėl jos vadovavimo, juo labiau kad įmonėje gamybos vadovu dirbo vienas iš bendrovės bendraturčių Vytautas Raižys. 

 Vanda Pranculienė, buvusi UAB "Dana ir Ko" generalinė direktorė. ::Nuotrauka: Indrės Sesartės
Vanda Pranculienė, buvusi UAB "Dana ir Ko" generalinė direktorė. Nuotrauka: Indrės Sesartės

„Kas mėnesį savininkams pateikdavome balansus, kasmet įmonėje buvo atliekamas auditas, mes pateikdavome tikslius duomenis“, – teigia puspenktų metų įmonei „Dana ir Ko“ vadovavusi p. Pranculienė.

Savininkai sako jau nuo pernykščio rudens sukę galvas, kaip sugrąžinti prarastas pozicijas. Vienas iš sprendimų – veiklos sričių skaidymas. Gamybinė veikla patikėta UAB „Dana ir Ko“, o produkcijos pardavimu pradėjo rūpintis naujai įkurta UAB „Dana Trade“, jai ėmėsi vadovauti minėtas p. Raižys.

Pasak p. Antanaičio, veiklą atskyrusi „Dana ir Ko“ jau atleido 10 darbuotojų, ankstesnę vadovybę. „Masinių atleidimų nėra. Tiesiog dabar dirbame taip, kad pašalintume blogai atlikto darbo pasekmes“, – tikina p. Antanaitis.

Per pusmetį „Dana ir Ko“ savininkai ketina apsispręsti dėl įmonės veiklos perspektyvų.

„Dar negaliu pasakyti, koks scenarijus bus vykdomas. Svarstome, kur bus toliau gaminama produkcija, gali būti, kad ne Lietuvoje. Žiūrime sąnaudas ir skaičiuojame, kur tikslinga toliau vykdyti gamybą, kad produkcija būtų konkurencinga“, – sako fabriko direktorius.

1991 m. Kaune pradėjęs veikti didžiausias šalyje pėdkelnių gamybos fabrikas „Dana ir Ko“ paskutiniu metu vis mažiau produkcijos parduodavo vietos rinkoje. Ponia Pranculienė yra sakiusi, kad 2011 m. jų pardavimo apimtis vietos rinkoje sumažėjo 10%, nes sunkiau konkuruoti su lenkiška, baltarusiška, itališka produkcija. Taip pat ji yra teigusi, jog didžioji dalis – apie 65% – „Dana ir Ko“ gaminių yra eksportuojama į Prancūziją, Vokietiją, Švediją, Suomiją, Estiją, Latviją, Norvegiją.