Nusišypsoti darbui kartais privalu

2012.05.25, 07:09
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Kas penktas darbuotojas Lietuvoje yra motyvuotas ir gerai jaučiasi ten, kur dirba. Per pastaruosius septynerius metus šis skaičius padidėjo – anksčiau jis siekė tik 15%, rodo rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas šalies darbuotojų pasitenkinimo tyrimas.

Tyrimas atskleidė, kad pagal darbuotojų tipus net 21% visų dirbančių žmonių mūsų šalyje galima priskirti prie tų, kurie yra motyvuoti ir gerai jaučiasi darbe. Tai vadinamieji vedliai ir kritikai.

Vedliams priskiriami darbuotojai, tikintys savo bendrovės ar organizacijos ateities vizija ir jos konkurencingumu. Jie aktyviausiai motyvuoja kolegas. Šiuo metu Lietuvoje vedlių yra 11%, lygiai kaip ir prieš septynerius metus. 

„Vedliai rodo įmonių ir šalies ekonomikos potencialą. Per septynetą metų įmonėse neatsirado daugiau veržlumo, motyvacijos, idėjinio potencialo. Kol šių darbuotojų Lietuvoje nepadaugės, ekonomika augs vangiai“, – prognozuoja Jurgita Račkytė-Vilimė, TNS LT vyresnioji projektų vadovė.

Kritikų grupei šiuo metu priskiriama 10% šalies darbuotojų, 2005 m. ji siekė 4%. Šią grupę sudaro individualistai, kurie nemėgsta, kai jiems vadovaujama, ir labiausiai yra suinteresuoti asmeniniu profesiniu tobulėjimu. Tačiau jie skatina pokyčius ir naujoves organizacijos viduje.

* * *