Lietuvos verslo lyderiai 2012

2012.04.13, 13:09
Persiųsk 2 Komentarai (2)

„Lietuvos verslo lyderiai“ – tai didelėms šalies įmonėms skirtas projektas, padedantis sukurti erdvę, kurioje bendrovių vadovai dalintųsi patirtimi, nuomonėmis, semtųsi įkvėpimo naujiems darbams.

Sutelkti didžiųjų šalies bendrovių vadovus, sukurti jiems bendravimo erdvę vieni nepajėgtume. Todėl „Lietuvos verslo lyderių“ projektas, kuriame bus išrinktas bei apdovanotas Metų CEO (vadovas - pavadinimas parinktas numatant projektą padaryti tarptautiniu) ir dar 4-iais veiklos aspektais pasižymėjusios bendrovės, į pagalbą pasitelkė įvairias verslą vienijančias asociacijas, su verslu susijusias organizacijas, akademinę bendruomenę.

Pernai „Lietuvos verslo lyderiai“ projekto rinkimai įvyko pirmąkart. Sulaukę didelio susidomėjimo (Metų CEO rinkimai į verslozinios.lt portalą pritraukė net 50.000 unikalių lankytojų), verslo bendruomenės palaikymo ir išreikšto noro dalintis patirtimi, žiniomis, nuolat priminti, kad vadovai atsakingi ne tik už sukuriamą vertę akcininkams, bet ir darbuotojams ir visuomenei , tęsiame šį projektą ir šiais metais.

Pagrindinė projekto dalis pradedama 2012 m. balandį, paskelbus Metų CEO atranką, ir baigiasi birželio 19 d., kai išskirtiniame aukščiausio lygio vadovams skirtame renginyje paskelbiamas ir apdovanojamas Metų CEO bei kitų nominacijų nugalėtojai. Ypač daug dėmesio Metų CEO tapusiam vadovui bus skirta ir šių metų liepos mėnesio TOP 1000 ir „Verslo klasės“ žurnale.

Nominacijos

Išrinksime ir apdovanosime geriausius šiose kategorijose:

Metų CEO
Pagal tris pagrindinius kriterijus – sukurtą naudą akcininkams, darbuotojams ir visuomenei – labiausiai nusipelniusį 2012 m. šalies didžiųjų bendrovių vadovą išrinks suburta autoritetinga komisija.

Verslozinios.lt Metų CEO
Iš 16-os finalistų portalo skaitytojai išrinks, jų manymu, labiausiai nusipelniusį vadovą.

Efektyviausia bendrovė
Remdamiesi bendrovių pateiktais finansiniais rezultatais ir pasitelkę į pagalbą ekspertus ir komisiją, išrinksime bendrovę, kuri 2011 m. išsiskyrė efektyvumu.

Metų eksportuotojas
Pagal įmonių pateikiamus eksporto duomenis drauge su VšĮ „Versli Lietuva“ profesionalais išrinksime šalies eksporto lyderį.

Metų investuotojas
Subūrusi savo ekspertų komandą, keletą svarbiausių metų investuotojų išrinks VšĮ „Investuok Lietuvoje“, o šios nominacijos lyderis paaiškės po komisijos sprendimo.

„Žaliausia“ bendrovė
Surasti kelias daugiausia aplinkos apsaugos klausimais nuveikusias bendroves mums padės aplinkosaugos specialistai, o kuri iš jų taps "žaliausia" – nuspręs komisija.

***

Metų CEO atrankos kriterijai

Aukščiausio lygio vadovų veikla bus vertinama remiantis trimis kriterijais:

- Sukurta nauda akcininkams, nes kiekvienas vadovas privalo uždirbti pelno akcininkams, kitaip šiems neapsimokės likti versle;

- Sukurta nauda darbuotojams, nes kiekvienos įmonės kolektyvas yra jos varomoji jėga. Be tvirtos komandos vadovui niekada nepavyks pasiekti rezultatų, sukursiančių naudos akcininkams bei visuomenei;

- Sukurta nauda visuomenei, nes šiandien geresnes galimybes klestėti turi tas verslas, kurio vadovai suvokia atsakomybę ne tik akcininkams bei darbuotojams, bet ir laikosi aplinkosaugos principų, telkia vietos bendruomenes, imasi šviečiamosios veiklos, taigi skiria dėmesio tam, kas vyksta už įmonės vartų.

Etapai

I etapas

Kasmet „Verslo žinios“ sudaro didžiausių šalies įmonių TOP 1000 sąrašą. Šio sąrašo bendrovių vadovų, norinčių dalyvauti Metų CEO rinkimuose, prašome užpildyti specialias anketas. Anketos sudarytos siekiant įvertinti vadovo veiklą pagal tris kriterijus: naudą akcininkams, naudą darbuotojams ir naudą visuomenei. Taip pat įmonės prašomos pateikti duomenis apie pardavimo apimtį, pelną ir eksportą, darbuotojų skaičių.

Pirminiai atrankos kriterijai yra šie: vadovas turi vadovauti bent 2 metus, t.y. nuo 2010 m. pradžios ir įmonė 2010 m. turėjo dirbti pelningai.

II etapas

Gautos užpildytos anketos ir TOP 1000 sąrašas atiduodamas projekte dalyvaujančioms asociacijoms bei organizacijoms ir „Verslo žinių“ žurnalistų bei redaktorių komisijai. Bendradarbiaujančios organizacijos ir „Verslo žinios“ rekomenduoja po 3 kandidatus.

Sudaromas sąrašas, kuriame gali būti nuo 16 iki 48 pasiūlytų kandidatų.

III etapas

Antrą etapą įveikusių kandidatų sąrašas bei užpildytos anketos atiduodamos vertinti komisijai.

Komisijos nariai individualiai balsuos už pateiktus kandidatus vertindami jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei. Susumavus komisijos narių balsus, 16 finalistų pateks į verslozinios.lt portalo skaitytojų balsavimą.

Daugiausia komisijos balų surinkę kandidatai bus vertinami komisijos narių susitikime, kurio metu bus išrinktas Metų CEO nugalėtojas ir kitų 4-ių nominacijų nugalėtojai.

Metų CEO ir kitų nominacijų nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti specialiame šiam projektui skirtame šventiniame renginyje birželio 21 dieną.