Draudikai ieško būdų pakelti kainas

2012.05.03, 07:01
Persiųsk 9 Komentarai (9)

Draudimo rinka pagal įmokas praėjusiais metais jau sparčiau ūgtelėjo, tačiau ne gyvybės draudimo įmonių finansiniai rezultatai neįkvepia. Draudimo įmonių vadovai, girdėdami akcininkų nepasitenkinimą, įžvelgia draudimo paslaugų įkainių kilimo perspektyvą. Bet rinką prižiūrintys specialistai akcentuoja, kad draudikai dar turi galimybių susimažinti ir sąnaudas, o įkainių didinti neleis konkurencija.

Kęstutis Šerpytis, "Lietuvos draudimo" vadovas, sako, kad kol kas sunku vertinti, kaip keisis pastaruoju metu fiksuota kainų didėjimo tendencija.  :: Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo Kęstutis Šerpytis, "Lietuvos draudimo" vadovas, sako, kad kol kas sunku vertinti, kaip keisis pastaruoju metu fiksuota kainų didėjimo tendencija. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

Lietuvos draudimo rinką prižiūrintis Lietuvos bankas (LB) paskelbė, kad šalyje registruotos ne gyvybės draudimo bendrovės pernai patyrė 47,6 mln. Lt nuostolį, o tai prasčiausias rezultatas per praėjusius 12 metų.

Tiesa, LB atstovai pabrėžia, kad rinką smukdė milžiniški „Būsto paskolų draudimo“ nuostoliai, tačiau šimtus milijonų įmokų surenkantys kiti draudikai gali pasigirti tik simboliniu teigiamu finansiniu rezultatu.

Kita vertus, vis didesnei daliai draudikų Lietuvoje teikiant paslaugas per filialus, kurie nėra įpareigoti skelbti pelno ar nuostolio ataskaitos, tikroji finansinė visos rinkos padėtis nėra aiški. Be to draudikai dar tik pradeda skelbti finansinės atskaitomybės duomenis.

AB „Lietuvos draudimas“, ne gyvybės draudimo lyderė pagal pasirašytas įmokas, kasmet uždirbdavusi didžiausią pelną rinkoje, paskelbė apie 10 mln. Lt dydžio pelną, o tai perpus mažiau nei 2010 m. Be to, praėjusių metų pelną didino ne tiesioginė draudimo ar investicinė veikla, o pelno mokesčio perskaičiavimai, kilstelėję pelną 6,75 mln. Lt.