OMXV336.40
0,97
USD/LTL2,6944
Atnaujinta 09.05 22:59
Nesate VZ.LT vartotojas? Registruokitės

ieškoti... Portale

reklama: 

 
Per pastarąsias 7 dienas Jūs jau skaitėte 3 rašinius. Jei norite skaityti daugiau, nemokamai užsiregistruokite paspaudę žemiau pateikiamą nuorodą. Jei jau esate registruotas vartotojas ar "Verslo žinių" prenumeratorius, prisijunkite.
Registruokitės NEMOKAMAI Užsiregistravę jūs laisvai skaitysite visus VZ.LT straipsnius, bei:
  • darbo dienomis gausite svarbiausių verslo įvykių santrauką e.paštu
  • 14 dienų nemokamai skaitysite elektroninę dienraščio "Verslo žinios" versiją internete, www.verslozinios.lt
  • galėsite skelbti pranešimus spaudai
Prisijunkite




Pamiršote vartotoją/slaptažodį?

Reikia pagalbos? Kreipkitės į "Verslo žinių" Prenumeratos skyrių tel. (8 5) 252 6330 arba e. paštu prenumerata@verslozinios.lt.

AtgalPersiųstiSpausdintiMažinti raidesDidinti raides

Dienos pietūs – restoranų šiaudas
Milda Urbonaitė
2009.03.04 07:34
Skaityti komentarus (2)
Kai žmonės vis dažniau pietums į darbą nešasi maistą iš namų ar perka parduotuvėje, viešojo maitinimo įstaigoms, kad išlaikytų klientų srautus, tenka griebtis įvairiausių rinkodaros triukų. Vieni populiariausių pasiūlymų – nuolaidos pietaujantiesiems būtent pas juos.

Kęstutis Markevičius, restoranų grupės „Fortas“ rinkodaros vadovas, pasakoja, kad restoranas dienos pietų metui turi paruošęs „greitąsias linijas“ ir jose taiko 15–20% mažesnes kainas. „Kad žmonėms yra reikalingi tokie dalykai, pastebėjome jau seniai“, – sako jis. Dėl šio sprendimo populiarumo ateityje biurų centruose atidaryti planuojamuose restoranuose tokios linijos taip pat veiks.
Restoranų tinklas taip pat dirba ir su bendrovėmis, joms teikia specialių nuolaidų, kad ir už darbuotojų pietus sumokėti galėtų mėnesio pabaigoje.

Ponas Markevičius sako pastebintis, kad žmonės į restoranus vis dar eina, tačiau jau renkasi pigesnius patiekalus, tad, atsižvelgiant į tokią padėtį, organizuojamos nuolaidų akcijos, ruošiami nauji, pigesni ir sotesni patiekalai, kuriuos klientas gali rinktis ir pietų metu.

reklama:

Kaip tikina pašnekovas, atėjus sunkmečiui, kova už klientą tarp restoranų tapo daug smarkesnė. „Visi vieni kitus atidžiai seka, analizuoja žingsnius ir imasi kontrapriemonių“, – kalba p. Markevičius.
Eglė Rudokaitė, UAB „Delano“ rinkodaros vadybininkė, pasakoja, kad savitarnos restoranuose ir picerijos įvairios naujos nuolaidos ir akcijos taikomos aktyviai. „Jas nusprendėme daryti, kad pritrauktume daugiau klientų, ir tai pasiteisina“, – teigia ji.

Restoranuose pateikiami pusryčių, dienos pietų už mažesnę kainą pasiūlymai, kai kurie patiekalai taip pat siūlomi su didele nuolaida. „Nors klientų mažėjimas jaučiasi, dienos pietūs padeda jų pritraukti. Nuolatinius lankytojus skatiname įsigyti nuolaidų korteles“, – pasakoja p. Rudokaitė.

Skatina lojalumą

Dainius Kalina, UAB „Čili Holdings“ generalinis direktorius, sako, kad dienos pietūs restoranų tinkle „Čili“ yra naujovė, kadangi anksčiau visą dieną galiodavo vienas standartinis meniu.
„Žmonių ateina gal ir tiek pat, bet džiaugiamės, kad jų stipriai nemažėja“, – teigia p. Kalina. Nuo gruodžio mėnesio tinkle taip pat veikia lojalumo programa, suteikianti nuolaidų patiekalams, nemokamų pramogų.

Ponas Kalina tvirtina, kad stebint tendencijas viešojo maitinimo rinkoje ir tai, kad žmonės šiame sektoriuje išleidžia mažiau pinigų akcijos pasiteisina.

Pašnekovas taip pat pasakoja, kad restoranas bendradarbiauja su bendrovėmis, kurios įsipareigoja vesti savo svečius būtent į „Čili“ restoranus, o už paslaugas susimoka mėnesio pabaigoje. „Patogu ir bendrovei, ir mums“, – sako p. Kalina. Vis dėlto čia jis mato ir spragų, kadangi tokia restoranų veikla būtų daug efektyvesnė ir populiaresnė, jei būtų pakoreguoti įstatymai ir darbuotojų maitinimą būtų galima įtraukti į bendrovės sąnaudas.

Giedrė Jurevičiūtė, restoranų tinklo „Pizza Jazz“ rinkodaros vadybininkė, irgi pritaria, kad restoranai, nors ir nepraktikuoja to plačiai, sudaro sutartis su kai kuriomis bendrovėmis, kurioms taikomos nuolaidos, atidedami atsiskaitymai. „Restoranui tai naudinga, nes išsaugomas lojalumas. Kiekvienas mūsų restoranas turi tokių klientų“, – sako ji.

Visa portale VZ.LT esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose žiniasklaidos priemonėse, internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į VZ.LT kaip informacijos šaltinį
Užsisakykite Nemokamas verslo naujienlaiškis:
AtgalPersiųstiSpausdintiMažinti raidesDidinti raides
Skaityti komentarus (2)

Komentarai

 
reklama:

Pirmojo puslapio naujienos
RelatedInfo
Biržos termometras
Pakilo 36,17%
Nekito 48,94%
Nukrito 14,89%
Pakilo/nukrito
Pakilo%Kaina
Nukrito%Kaina
Didžiausia apyvarta
TEO1L 485988.12
LJL1L271010.83
PTR1L211004.41
UKB1L194596.70
APG1L189854.88
Indeksai
EURIBOR6* 1,130,00%
* data 2010.09.03

OMXR* 390,890,52%
* data 2010.09.03

OMXT* 574,090,26%
* data 2010.09.03

OMXV* 336,400,97%
* data 2010.09.03

Valiutos
USD2,69440,00%
EUR3,45280,00%
RUB8,78450,00%
GBP4,15460,00%
JPY3,19990,00%
SEK3,69770,00%
EEK2,20670,00%
PLN8,69780,00%
CAD2,56280,00%
Fondai
Pakilo%Kaina
CRLAMCALX4.332.33
JTVBA3FV3.3466.06
CRLNAALX3.172.28
DNBNVC LX3.10763.44
CARESCILX2.572.37
Nukrito%Kaina
SEBASTSEL-0.4413.80
CRLSKLALX-0.3545.97
WIOGLSP1-0.272.46
ABBBASC LX-0.193.08
WIOCONR3-0.162.38
Dienos klausimas
Jūsų nuomone, ar reikia Lietuvoje pratęsti draudimą užsieniečiams įsigyti žemės sklypų? (17)

Archyvas

Komentarai

reklama:
DAINIAUS KREIVIO DIENORAŠTIS

Politikų karai: imperija kontratakuoja (6)

"Verslo žinių" nuomonė

Išaiškinimas geriau už nuovoką (2)

"Verslo žinių" nuomonė

Ekonomikos padangėje debesys (2)