Mobiliojo ryšio operatorės gavo leidimus 4G paslaugai

Publikuota: 2012-03-22 Autorius: Rašyti komentarą

Ryšių reguliavimo tarnyba trims bendrovėms Lietuvoje leido teikti 4G ryšio paslaugas. Viešąjį konkursą laimėjo visos trys jame dalyvavusios bendrovės -  UAB "Omnitel", "Tele2"“ ir "Bitė Lietuva".

Leidimų turėtojai privalės ne vėliau kaip per 3 metus ne mažiau kaip 5-iuose Lietuvos miestuose įrengti galimybę naudotis 4G ryšiu, o jis turi būti prieinamas ne mažiau kaip 50% kiekvieno to miesto gyventojų.Taip pat iškeltas reikalavimas, kad ne vėliau kaip per 5 metus bendrovės turės bent 15-oje Lietuvos miestų įrengti viešąjį 4G ryšio tinklą.„Omnitel“ teigia, kad 4G mobiliojo ryšio technologija leidžia perduoti duomenis apie dešimt kartų greičiau nei kitos šiuo metu egzistuojančios komercinės technologijos. Vidutinis duomenų perdavimo greitis normalaus vartojimo metu 4G tinkle siekia 20-80 megabitų per sekundę (Mbps).„Bitės Lietuva“ teigia, kad jos tinklas Lietuvoje ir Latvijoje yra parengtas perėjimui prie 4G ryšio.„Paslaugą mūsų klientams suteiksime ir 4G ryšį pristatysime tuomet, kai vartotojams bus plačiai prieinami 4G ryšį palaikantys įrenginiai: išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai“, – sako Chrisas Robbinsas, „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas klientams.***
DažniaiMobiliojo ryšio operatorėms suteikta teisė naudoti 2.500–2.560 megahercų (MHz) ir 2.620–2.680 MHz radijo dažnių juostas.
Pasak Ryšių reguliavimo tarnybos, minėtos radijo dažnių juostos skiriamos naujos kartos judriojo radijo ryšio sistemoms, pasižyminčioms didele duomenų perdavimo sparta.
Konkurse nugalėtojoms - „Omnitel“, „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ - bus išduota po vieną leidimą naudoti 20 MHz pločio dvipusę radijo dažnių juostą.
"Verslo žinių" dienraštis rašė (2012.02.24), kad Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje 2,6 GHz dažniu naudotis operatoriai iki 2013 m. gruodžio 31 d. negalės, nes šį dažnį naudoja mikrobangų daugiakanalė televizija.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų