Pradedama „LitPol Link“ statyba

Publikuota: 2014-05-05 Autorius: Rašyti komentarą

Šiandien Alytaus rajone paskelbta apie elektros tilto su Lenkija statybos pradžią. Statybų aikštelėje kapsulė su laišku ateities kartoms įkasimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, Alytaus, Lazdijų rajonų merai, Lenkijos savivaldos atstovai ir kiti svečiai.

Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)

„LitPol Link“ elektros jungtį jau tradiciškai vadiname Lietuvos „energetiniu langu“ į Europą. Noriu visus patinkinti, kad ir toliau dirbsime taip pat susitelkę ir atsakingai, kad projektas būtų baigtas laiku“, – kalbėjo Jaroslavas Neverovičius, energetikos ministras.Projektas yra Baltijos energetikos rinkų sujungimo plano BEMIP dalis, kuriuo siekiama iki 2015 metų sujungti Baltijos jūros regiono valstybių energetikos sistemas ir panaikinti energetiškai izoliuotas salas Europos Sąjungoje, išplatintame pranešime spaudai teigia „Litgrid“.„LitPol Link“ statybos darbai bus vykdomi per šiuos ir ateinančius metus, jungtis pradės veikti 2015 m. gruodžio pabaigoje.Tarpvalstybinis europinės reikšmės energetikos projektas „LitPol Link“ skaičiuoja antrą dešimtį metų. Ilgą laikotarpį truko politinės derybos, vėliau sekė jungties projektavimo ir derinimo darbai, diskusijos ir susitarimai su vietos gyventojais, per kurių valdas ar kaimynystėje bus tiesiama elektros linija.Elektros jungtį su Lenkija, sudaro trys svarbiausi elementai – transformatorių pastotės abiejuose jungties galuose – Alytuje ir Elke (Lenkija), nuolatinės srovės intarpas Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linija, kurios bendras ilgis – 163 kilometrai.„Pastočių rekonstrukcijos darbai jau pradėti, trasa elektros linijai baigiama ruošti, pirmosios linijos atramos pradės kilti jau šį mėnesį, o prieš savaitę švedų rangovui ABB perduota 10 hektarų ploto statybvietė, kurioje netrukus prasidės nuolatinės srovės intarpo, vienintelio tokio įrenginio Baltijos šalyse, statybos darbai“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.Preliminari visos Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto vertė – 1,2 mlrd. Lt, projekto kaštus dalinasi abi šalys. Šiuo metu laukiama Europos Komisijos atsakymo dėl galimo dalinio projekto finansavimo nuolatinės srovės intarpui Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linijai nuo Alytaus iki sienos.

FOTOGALERIJA (12):

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
5 UAB „Baltic food partners“ 2.572% Telšių
6 UAB „Mantinga Food“ 1.698% Marijampolės
12 UAB Jet Maintenance Solutions 1.318% Vilniaus
15 UAB „Vaizga“ 1.181% Telšių
16 UAB NMF Porolon 1.132% Šiaulių

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau