Pradedama „LitPol Link“ statyba

Publikuota: 2014-05-05 Autorius: Rašyti komentarą

Šiandien Alytaus rajone paskelbta apie elektros tilto su Lenkija statybos pradžią. Statybų aikštelėje kapsulė su laišku ateities kartoms įkasimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, Alytaus, Lazdijų rajonų merai, Lenkijos savivaldos atstovai ir kiti svečiai.

Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)

„LitPol Link“ elektros jungtį jau tradiciškai vadiname Lietuvos „energetiniu langu“ į Europą. Noriu visus patinkinti, kad ir toliau dirbsime taip pat susitelkę ir atsakingai, kad projektas būtų baigtas laiku“, – kalbėjo Jaroslavas Neverovičius, energetikos ministras.Projektas yra Baltijos energetikos rinkų sujungimo plano BEMIP dalis, kuriuo siekiama iki 2015 metų sujungti Baltijos jūros regiono valstybių energetikos sistemas ir panaikinti energetiškai izoliuotas salas Europos Sąjungoje, išplatintame pranešime spaudai teigia „Litgrid“.„LitPol Link“ statybos darbai bus vykdomi per šiuos ir ateinančius metus, jungtis pradės veikti 2015 m. gruodžio pabaigoje.Tarpvalstybinis europinės reikšmės energetikos projektas „LitPol Link“ skaičiuoja antrą dešimtį metų. Ilgą laikotarpį truko politinės derybos, vėliau sekė jungties projektavimo ir derinimo darbai, diskusijos ir susitarimai su vietos gyventojais, per kurių valdas ar kaimynystėje bus tiesiama elektros linija.Elektros jungtį su Lenkija, sudaro trys svarbiausi elementai – transformatorių pastotės abiejuose jungties galuose – Alytuje ir Elke (Lenkija), nuolatinės srovės intarpas Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linija, kurios bendras ilgis – 163 kilometrai.„Pastočių rekonstrukcijos darbai jau pradėti, trasa elektros linijai baigiama ruošti, pirmosios linijos atramos pradės kilti jau šį mėnesį, o prieš savaitę švedų rangovui ABB perduota 10 hektarų ploto statybvietė, kurioje netrukus prasidės nuolatinės srovės intarpo, vienintelio tokio įrenginio Baltijos šalyse, statybos darbai“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.Preliminari visos Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto vertė – 1,2 mlrd. Lt, projekto kaštus dalinasi abi šalys. Šiuo metu laukiama Europos Komisijos atsakymo dėl galimo dalinio projekto finansavimo nuolatinės srovės intarpui Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linijai nuo Alytaus iki sienos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:














Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
5 UAB „Baltic food partners“ 2.572% Telšių
6 UAB „Mantinga Food“ 1.698% Marijampolės
12 UAB Jet Maintenance Solutions 1.318% Vilniaus
15 UAB „Vaizga“ 1.181% Telšių
16 UAB NMF Porolon 1.132% Šiaulių

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Švyturys-Utenos alus, UAB142.01012.376431
SICOR Biotech, UAB147.22141.171219
Orion Global pet, UAB278.2981.686107
Neo group, UAB313.745517167
Achema, AB530.498-30.9961.073
Lifosa, AB348.82651.861906
ORLEN Lietuva, AB4.564.684-663.4381.300
SBA baldų kompanija, UAB329.64011.38455
Indorama Polymers Europe, UAB369.072-7.8643
Indorama Holdings Europe, UAB202.935-2.7574
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Vilniaus energija, UAB186.202-291858
Dujotekana, UAB81.771-45410
INTER RAO Lietuva, AB188.74413.10525
Kauno energija, AB75.755867480
Elektrum Lietuva, UAB85.31951914
Energijos tiekimas, UAB67.22985014
Litgrid, AB104.238-132.166212
LESTO, AB650.711-193.5522.068
Lietuvos energijos gamyba, AB231.08433.406439
Lietuvos dujų tiekimas, UAB81.670-458130
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų