Juodosios sporto kronikos

Publikuota: 2004-01-16 Autorius: Rašyti komentarą

2003 m. vasara, Vilnius, “Žalgirio” stadionas. UEFA Intertoto turnyro rungtynės tarp “Žalgirio” ir Švedijos “Orgryte” klubų. Staiga aikštėje susmunka teisėjo asistentas iš Portugalijos. Stadione pasirodo greitosios pagalbos automobilis. Teisėjui - epilepsijos priepuolis. Tąsyk viskas baigėsi laimingai. Tačiau ne visada medikai sporto arenose gali pagelbėti.

Nuo šiuolaikinio sporto radimosi, beveik sutampančio su XX amžiaus pradžia, iki prasidedant Antrajam pasauliniam karui sportininkų žūtys visuomenėje buvo vertinama paprastai – nelaimingas atsitikimas. Jokia tragedija. Boksininko ar autolenktynininko mirtis nesukeldavo sensacijos. Žmonija buvo įpratusi kariauti ir įpratinta matyti aukas. Tam tikras cinizmas taip pat buvo ir istorinė tradicija. Senovės Romoje tūkstančiai žmonių rinkdavosi į koliziejus pažiūrėti, kaip žūsta gladiatoriai. Viduramžiais žiūrovai ūžė stebėdami riterių turnyrus ir su panieka žiūrėdavo į karius, nedrįsdavusius rizikuoti ir stojusius į kovą su bukais ginklais. 1559 m. viename tokiame turnyre žuvo Prancūzijos karalius Henrikas II – vienas iš ilgo kilmingųjų sąrašo, iš ...

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

premium

„Verslo klasė“ Europos metų CEO: Kaip uždirbti milijardą

Europos metų CEO: Kaip uždirbti milijardą

Attila Do?udaną, maitinimo paslaugų bendrovės „Do&Co“ prezidentą, Europos verslo leidinių asociacija šiemet išrinkto Europos metų vadovu.

Verslo žinių pasiūlymai

Žurnalas smalsiam protui

Žurnalas smalsiam protui

Prenumeruoti pigiau nei pirkti kas mėnesį

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Užsiprenumeravus dabar dovana - golfo pamoka dviem

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų