Prievolė draustis mosuoja dalgiu kelionių agentūroms

2012.01.20, 06:55
Persiųsk 11 Komentarai (11)

Vyriausybė spręs, ar keliems šimtams Lietuvoje veikiančių  kelionių agentūrų jau šiemet teks atverti kišenę ir apsidrausti laidavimo draudimu. Ūkio ministerija linksta draudimo nebereikalauti, tačiau prievolė draustis turi stiprių šalininkų Seime.

Nuotrauka:  Vladimiro Ivanovo Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

Turizmo verslas jau pusę metų gyvena apimtas nežinios, negaudamas atsakymo – reikės kelionių agentūroms draustis ar ne. Šią savaitę žvilgsniai nukrypo į Vyriausybę. Trečiadienį Ūkio ministerija (ŪM) Vyriausybei pateikė Turizmo įstatymo pakeitimus. Tačiau vienareikšmio atsakymo juose nėra.

Viename iš pakeitimo variantų, skirtingai nuo dabar galiojančio įstatymo, už agentūrų perparduodamas kelionių organizatorių keliones draudimo nebereikės, bet jo reikės kitoms paslaugoms, pvz., skrydžio bilietų pardavimo, viešbučių rezervavimo ir pan. Draustis reikės suma, kuri lygi 5% metinių įplaukų už tų paslaugų pardavimą, bet ne mažiau kaip 50.000 Lt.

Draudimas skirtas užtikrinti, kad turisto sumokėti pinigai būtų jam grąžinami, jei paaiškėtų, kad agentūra nevykdė šių turizmo paslaugų.

„Reikalauti tokio draudimo yra nesąmonė, nes kelionių agentūros – tik tarpininkės, parduodančios bilietus į lėktuvus, keltus ar pan. Jos pačios nei skrydžių vykdo, nei keltus ar viešbučius valdo. Šias paslaugas turistui teikia oro bendrovės, keltų kompanijos, kiti vežėjai. Agentūra netgi nėra sutarties šalis. Tačiau pagal siūlomą projektą išeitų, kad jei agentūra pardavė bilietus, pvz., į „Lufhansos“ skrydį, o skrydis neįvyko, tai agentūra turės grąžinti pinigus turistui. Už neįvykusį skrydį turės atsakyti agentūra, nors ji nedaro įtakos nei oro bendrovėms, nei viešbučių sprendimams“, – stebisi Danutė Mažeikaitė, Lietuvos turizmo asociacijos vadovė.

* * *