Vasiliauskas: gyventojai suprato, kad rizikos suvaldytos

2012.01.25, 12:23
Persiųsk 34 Komentarai (34)

Šalies bankuose indėlių daugėjo ir po banko "Snoras" veiklos sustabdymo lapkritį, konstatuoja Lietuvos bankas. Jo teigimu, visuomenė aiškiai suprato, kad bankų sistemos rizikos suvaldytos.

Išankstiniais skaičiavimais, grynasis indėlių padidėjimas paskutinį praėjusių metų mėnesį turėtų sudaryti ne mažiau 0,5 mlrd. Lt, įvertinęs "Snoro" krizės įtaką skaičiuoja Lietuvos bankas (LB).

"Bendras indėlių ūgtelėjimas metų pabaigoje – įprastas reiškinys. Tačiau faktas, kad indėlių veikiančiuose šalies bankuose daugėjo net ir po AB banko "Snoras" veiklos sustabdymo, rodo aiškų visuomenės supratimą, kad rizikos suvaldytos. Visi šalies bankai veikia stabiliai ir vykdo jiems keliamus reikalavimus", – pranešime cituojamas Vitas Vasiliauskas, LB vadovas.

"2011 m. gruodis buvo išskirtinis, nes pradėjus mokėti indėlių draudimo fondo išmokas, paskutinįjį praėjusių metų mėnesį indėlių suma veikiančiuose bankuose pašoko apie 9,5% (3,7 mlrd. Lt), iki 43,1 mlrd. Lt", pranešime rašo LB. Skaičiuodamas grynąjį indėlių padidėjimą jis įvertino ir tai, kad per gruodį gyventojams ir įmonėms buvo išmokėta apie 3,2 mlrd. Lt indėlių draudimo išmokų.

Preliminariais duomenimis, šalies bankų sistemoje (be "Snoro") indėlių suma nuo 2010 m. gruodžio 31 d. iki 2011 m. lapkričio 31 d. išaugo apie 0,7% (beveik 0,3 mlrd. Lt) – iki 39,4 mlrd. Lt.

VŽ jau rašė, kad per lapkritį, kai buvo pranešta apie "Snoro" veiklos stabdymą, masinio klientų bėgimo iš bankų buvo išvengta – bendra indėlių suma, neskaičiuojant "Snoro", ūgtelėjo. Penki bankai skaičiavo indėlių sumos sumažėjimą, tačiau likusiuose penkiuose bankuose indėlių suma išaugo.