Didžiausia pasaulyje vėjo jėgainių gamintoją gali perimti kinai

2012.04.16, 14:24
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Danijos kompaniją "Vestas", didžiausią pasaulyje vėjo jėgainių gamintoja, nori nupirkti du Kinijos vėjo jėgainių gamintojai, pranešė Danijos žiniasklaida.

"Jyllands-Posten" šaltinių duomenimis, į "Vestas" taikosi sparčiai augančios "Sinovel Wind Group Co." ir "Xinjiang Goldwind Science & Technology Co.", rašo "Bloomberg". Teigiama, kad su galimais pirkėjais jau buvo susitikę finansų patarėjai danai. Danijos vyriausybė pareiškė nesiruošianti užkirsti kelią kinams perimti vietinę gamintoją.

Pati "Vestas" ir minimos kinų kompanijos atsisakė komentuoti šiuos pranešimus.

Po tokių pranešimų "Vestas" akcijos biržoje pabrango 18%. Per pastaruosius metus jos buvo atpigusios 70%.

Dienraštis "Verslo žinios" jau rašė, kad Danijos kompanija sausį paskelbė esanti priversta atleisti daugiau nei 2.300 savo darbuotojų visame pasaulyje.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių Danijos žaliųjų technologijų lyderė jau ne pirmą kartą pastaraisiais metais veržiasi diržą – pasaulio ekonominės problemos ir Kinijos gamintojų konkurencija. Ditlevas Engelis, "Vestas" vykdomasis direktorius, kompanijos pranešime kalbėjo apie būtinybę "prisitaikyti prie rinkos, kurioje menkas augimas ir didėjanti konkurencija."

1.300 darbuotojų "Vestas" turi atleisti Danijoje, dar apie tūkstantis neteks darbo įmonės gamyklose kitose pasaulio šalyse. Tai beveik dešimtadalis visų kompanijoje dirbančių žmonių.

Atleisdama darbuotojų, "Vestas" tikisi iki 2012 m. pabaigos sutaupyti daugiau nei 150 mln. EUR.

Kompanija nuo praėjusių metų spalio dukart mažino pardavimų prognozes. Šiemet sausio pradžioje bendrovė savo 2011-ųjų pelno prieš palūkanas ir mokesčius prognozę sumažino nuo 255 mln. EUR iki "maždaug 0 EUR".