Lietuva vilioja 700 mln. Lt turintį fondą

2012.04.17, 07:11
Persiųsk 5 Komentarai (5)

Seime pradėtas svarstyti Ūkinių bendrijų įstatymas ne tik paskatins alternatyvaus kapitalo fondų plėtrą, bet ir gali nulemti, ar Europos investicijų fondas pasirinks Lietuvą Baltijos investicijų fondų fondo buveinei įkurti. Per šį fondą  Baltijos šalių verslą pasiektų beveik 700 mln. Lt.

Šarūnas Šiugžda, privataus kapitalo fondų valdymo bendrovės UAB "LitCapital Asset Management" steigėjas ir vadovaujanatis partneris. :: Nuotrauka: Juditos Grigelytės Šarūnas Šiugžda, privataus kapitalo fondų valdymo bendrovės UAB "LitCapital Asset Management" steigėjas ir vadovaujanatis partneris. Nuotrauka: Juditos Grigelytės

Baltijos investicinis fondų fondas (BIFF), kurio planuojamas dydis 200 mln. EUR, investuotų kapitalą į Lietuvos, Latvijos ir Estijos rizikos kapitalo fondus, per kuriuos pinigai įsilietų į šių šalių smulkiojo ir vidutinio verslo įmones.

„Trys Baltijos valstybės investuotų į fondą po 20 mln. EUR, dar 40 mln. EUR prisidėtų Europos investicijų fondas (EIF), ir būtų pritraukta apie 100 mln. EUR privačių investicijų“, – skaičiuoja Daumantas Lapinskas, ūkio viceministras.

Pasak Šarūno Šiugždos, Rizikos ir privataus kapitalo asociacijos prezidento, sudarius palankesnes sąlygas Lietuvoje kurtis alternatyviems fondams – rizikos kapitalo, verslo angelų fondams ar verslo akceleratoriams – jie ne tik čia investuos, čia kursis jų valdymo komandos, atsiras daugiau aukštos pridėtinės vertės veiklos.

* * *