Nelegalias programas išduoda finansinės ataskaitos

2012.04.17, 07:11
Persiųsk 35 Komentarai (35)

Programinės įrangos nenurodymas įmonės apskaitoje bus ženklas kriminalistams, kad tokios bendrovės galimai piratauja. Šia informacija nuo šiol keisis Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kriminalinės policijos pareigūnai.

Iki šiol Lietuvos kriminalinės policijos biuras verslo naudojamos programinės įrangos galimą nelegalumą daugiausia tikrindavo reaguodamas į įvairius pranešimus – anonimų, buvusių darbuotojų ir pan. Robertas Šimulevičius, Kriminalinės policijos Intelektinės nuosavybės apsaugos skyriaus vadovas, skaičiuoja, kad tik maždaug kas penktoje patikrintoje įmonėje buvo nustatomi piratavimo faktai, tokių atvejų Lietuvoje pernai buvo „iki 100“.

„O dabar VMI ir Kriminalinės policijos bendradarbiavimas leis išvengti „tuščių patikrinimų“, nes mokesčių inspektoriai mums teiks informaciją, ar įmonė apskaitoje yra įtraukusi kompiuterių programas kaip trumpalaikį turtą. Jo nebuvimas yra prielaida, kad be tam tikrų informacinių sprendimų ūkinę ar komercinę veiklą vykdyti yra sunku“, – komentuoja p. Šimulevičius.

Nuotrauka: VŽ
Nuotrauka: VŽ