VPT: "Vilniaus energija" vykdė neteisėtą reklamos kampaniją

2012.04.17, 10:29
Persiųsk 2 Komentarai (2)

UAB „Vilniaus energija“ informacinės kampanijos „Mes visi – kaimynai“ paslaugas pirko neteisėtai, tvirtina Viešųjų pirkimų tarnyba.

Nuotrauka: Juditos Grigelytės Nuotrauka: Juditos Grigelytės

Jis aiškina, kad „Vilniaus energija“ neskelbė viešojo pirkimo įsigyti viešųjų ryšių paslaugas, kaip nustatyta Viešųjų pirkimų įstatyme.

„Bendrovė turėtų nutraukti sutartį su tiekėjais ir, esant poreikiui, organizuoti viešąjį pirkimą“, – rašoma tarnybos pranešime.

„Vilniaus energija“ argumentuoja, jog viešojo pirkimo nevykdė todėl, kad ši kampanija buvo organizuojama ir finansuojama akcininkų bei įtakos šilumos kainoms neturės.

"Dar kartą patikinu, kad ši kampanija įtakos šilumos kainoms neturės. O dabar mūsų teisininkai įsigilins į tarnybos rekomendacijas ir ateityje organizuojant panašią informacinę kampaniją spręsime kaip į jas atsižvelgti", - "Verslo žinioms" teigė Nerijus Mikalajūnas, „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai.

Pasak p. Mikalajūno, ši viešinimo kampanija baigėsi prieš daugiau nei mėnesį.

Pasak tarnybos, tai, kad už kampaniją mokėjo bendrovės akcininkai, nereiškia, kad „Vilniaus energija“ pirkdama prekes, paslaugas ir darbus, neturi vadovautis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimais.

Pagrindinė „Vilniaus energijos“ akcininkė – „Dalkia Eastern Europe“.

„Vilniaus energijos“ informacinė kampanija apie šildymo kainas sostinėje pradėta pernai gruodį. Kiek ši kampanija kainavo, neatskleidžiama.

„Vilniaus energijos“ kampaniją koordinuoja netradicinės rinkodaros agentūra „Experiential Communications“, priklausanti strateginės rinkodaros ir integruotos komunikacijos bendrovei „United Agencies“ (UA).

UA akcininkai - Mindaugas Savickas, Mykolas Katkus, Žydrūnas Gaudiešius ir Danielius Vaarikas.