Lietuvoje kvailystės bėga iš čiaupo

2012.04.02, 07:04
Persiųsk 6 Komentarai (6)

Daugiau kaip  trisdešimt tūkstančių  įmonių kartą ar dukart per metus iš vandentiekio čiaupo prileidžia buteliuką vandens ir gabena jį į laboratorijas. Skirtingai nei daugelyje Europos šalių, kuriose iš čiaupų bėgantis vanduo yra vandens tiekėjų rūpestis, Lietuvoje už jį atsako verslas.

Net atsargiais „Verslo žinių“ skaičiavimais, vertinant, kad įmonė turi vos vieną pardavimo ar gamybos vietą, už vandens tyrimus maisto tvarkytojai laboratorijoms  kasmet sumoka  mažiausiai 1,6–1,8 mln. Lt.

Procesas, pasak verslininkų, vyksta taip: užsuki į laboratoriją ir ten gauni sterilų pusės litro talpos butelį. Tuomet keliauji į savo įmonę, prileidi į butelį vandentiekio vandens ir veži jį į laboratoriją. Jei turi keletą gamybos ar prekybos vietų – vandens turi paimti  kiekvienoje iš jų.

Vienas mikrobiologinis vandens tyrimas, pavyzdžiui Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje Šiaulių skyriuje,  kainuoja 38,5 Lt. O jei reikalaujama pasidaryti ir cheminį tyrimą, susidarys jau apie 60 Lt.

* * *