Kodėl versle vieni kitus "drožiame"

2012.04.20, 17:01
Persiųsk 7 Komentarai (7)

Apie pardavimus galutiniam vartotojui negalvojantys vadovai visą tiekimo grandinę paverčia nepasitikėjimo grandine ir yra priversti vienas kitą "drožti" užuot ieškoję efektyvesnių būdų didinti pelną.

"Dauguma vadovų tiekimo grandinėje sutelkia dėmesį tik į pardavimus kitai grandžiai, - apie dabartines Lietuvos verslo taisykles kalba Nerius Jasinavičius, konsultacijų bendrovės "TOC sprendimai" vadovas. Anot jo, "vyraujant vieni kitų "drožimo" santykiams, pelną įmanoma pasididinti tik kitų sąskaita.

Tačiau konsultantas tuo pačiu pabrėžia, kad ir dabartinėmis rinkos sąlygomis Lietuvoje yra nemažai atvejų, kai prekybininkas sutinka pirkti brangesnes prekes tuomet, kai turi garantiją, kad bus užtikrintas nenutrūkstamas prekių tiekimas, kad jo klientai niekada nepritrūks prekių.

"Maža prekės kaina netenka prasmės, kai dėl prasto tiekėjo patikimumo tos prekės apskritai nėra lentynose, ir prekybininkas praranda pardavimus", - sako p. Jasinavičius.

Jis ir Billas Tayloras, vadinamas vienu labiausiai patyrusių tiekimo grandinės integravimo praktikų, 8 metus vadovavęs Brazilijos "Coca-Cola Bottlers", bei kiti vietinai bei tarptautiniai tiekimo grandinės ekspertai-praktikai savo patarimus dalins kitą savaitę Vilniuje vyksiančioje konferencijoje. Čia numatoma aiškintis, kaip spręsti pagrindines mažmeninės prekybos, platinimo ir gamybos verslo problemas.

Konsultantai tvirtina, kad našumo Lietuvoje problemą galima spręsti pritaikius TOC ir "Lean" metodikų principus. Tvirtinama, kad tuomet vidutiniškai perpus sumažėja žaliavų ir nebaigtos gamybos atsargų apimtys, kelis kartus sutrumpėja užsakymo įvykdymo laikas bei pinigų apyvartumo ciklas. Savo ruožtu didmenininkai gal tikėtis pagerinti atsargų apyvartumą daugiau nei 2 kartus ir visiškai eliminuoti vidinį prekių siuntimą tarp regioninių sandėlių. TOC sprendimų pagalba, mažmenininkams pavyksta iki 4 kartų sumažinti prekių trūkumą, padidinti atsargų apyvartumą nuo 20 iki 50%, o įmonių pelningumą - nuo nuo 50 iki 100%.

***
Konferencijos "Kaip žengti kartu?" pranešėjas Billas Tayloras apie save:

183caa4e-f081-42b3-9710-6b917f96accf