TVF padvigubino savo pajėgumus

2012.04.21, 11:37
Persiųsk 7 Komentarai (7)

Euro zonos valstybės tarptautiniu lygiu perspėtos neatsipalaiduoti kovojant su skolų krize, keliančia grėsmę pasaulio ekonomikai. Šiai apsaugoti Tarptautinis valiutos fondas iš valstybių užsitikrino daugiau nei 430 mlrd. USD (1,123 trln. Lt), taip beveik padvigubindamas savo pajėgumus.

Apie tai paskelbta po Vašingtone penktadienį surengtų G20 valstybių finansų ministrų ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susitikimų. Čia dominavo kalbos apie antrą per pastaruosius trejus metus fondo pajėgumų stiprinimą. Pranešama, kad neapsieita be ginčų ir pradiniam TVF vadovės Christine Lagarde planui padidinti pajėgumus 600 mlrd. USD, nepritarta.

Besivystančios šalys savo ruožtu pareiškė norinčios daugiau galių kontroliuoti, kaip yra valdomas fondas, o kai kurios išsivysčiusios valstybės pabrėžė, kad TVF teikiama pagalba turi būti kontroliuojama griežčiau, rašo "Bloomberg" naujienų agentūra.

"Tokia "ugniasienė" yra būtina, tačiau toli gražu jos nepakanka, kad krizė būtų baigta, - komentuoja Tharmanas Shanmugaratnamas, Singapūro finansų ministras, vadovaujantis TVF politikos nustatymo komitetui. - Reikalingas sprendimas yra susijęs su fiskalinėmis ir struktūrinėmis reformomis, kurios turi įveikti tikrąsias krizės priežastis".