Artėjantys rinkimai spaudžia kelti MMA

2012.04.23, 06:35
Persiųsk 15 Komentarai (15)

Rytdienos Trišalės tarybos posėdyje veikiausiai bus pasiektas susitarimas dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA) ir nuo liepos 1 d. MMA didės nuo 800 iki 900 Lt.

Profsąjungas toks sprendimas tenkina, darbdaviai tam nesipriešina, o Vyriausybė šiam žingsniui turėtų pritarti, kadangi artėja rinkimai, tikina socialiniai partneriai.

Finansų ministerija dar pernai buvo suskaičiavusi, kad MMA pakėlus iki  900 Lt ir nekeičiant neapmokestinamojo pajamų dydžio nacionalinio biudžeto išlaidos padidėtų 85,6 mln. Lt. Tiesa, derėtų įvertinti, kad MMA gavėjai kainuoja biudžetui, iš kurio gauna kompensacijas už šildymą ar socialines pašalpas.

Statistikų teigimu, 2011 m. spalio mėnesį MMA ir mažesnį darbo užmokestį gavo penktadalis milijono, arba beveik 21% visų dirbančiųjų, pusė jų už minimalią algą dirbo visą dar dieną. Bet ir statistikai, ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai teigia neturintys informacijos, kiek žmonėms, uždirbantiems minimaliąją algą, tenka pridurti įvairiomis socialinės paramos formomis.

Nuotrauka: VŽ
Nuotrauka: VŽ