Ministerija keičia siūlymą dėl mokesčių daliai transporto priemonių

2012.04.24, 11:36
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Susisiekimo ministerija, praėjusių metų pabaigoje pasiūliusi padidinti kelių naudotojo mokesčius, persigalvojo. Dabar daliai verslo – mažų keleivinių autobusų ir lengviausių krovininių automobilių savininkams - jį siūloma padidinti mažiau.

„Sprendimas sumažinti dar neįsigaliojusius mokesčius priimtas ieškant kompromiso su verslu. Maži autobusai ir lengvieji krovininiai automobiliai daro kur kas mažiau žalos keliams nei sunkieji vilkikai“, – sprendimą argumentuoja susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Dabar Susisiekimo ministerija (SM) siūlo, kad mažų autobusų, kuriuose yra daugiau kaip 8 sėdimos vietos keleiviams ir kurie sveria ne daugiau kaip 5 t, savininkams būtų taikomas 1.050 Lt dydžio metinis kelių naudojo mokestis. Anksčiau Vyriausybė ministerijos siūlymu šiai transporto grupei kelių naudotojo mokestį buvo padidinusi nuo 900 Lt, iki 1.800 Lt. Toks tarifas, jei nebus pakeistas, įsigalioja š. m. gegužės 1 d.

Krovininėms transporto priemonėms, kurių masė neviršija 3,5 t, metinį kelių naudotojo mokestį siūloma sumažinti iki 900 Lt. Anksčiau buvo patvirtintas padidėjimas nuo 600 Lt iki 1.800 Lt.

Ministerija taip pat siūlo šių transporto grupių savininkams mažinti mėnesinius, savaitinius ir dienos trukmės kelių naudotojo mokesčius.

Surenka per mažai

"Verslo žinios" praėjusių metų pabaigoje rašė, kad autobusams, krovininėms ir specialioms kelių transporto priemonėms kelių naudotojo mokestis didės 33,3–200%, o krovinių ir keleivių vežėjai nuogąstauja, kad šitiek kylantys mokesčiai padidins naštą, kuri netrukus gali kilstelti ir paslaugų kainas.

Šarūnas Baublys, SM Kelių ir civilinės aviacijos departamento direktorius, tuomet teigė, kad didinti mokesčius nuspręsta norint, kad kelių naudotojai ir teršėjai padengtų kelių infrastruktūros kūrimo sąnaudas, daromą žalą. SM duomenimis, per pastaruosius 5 metus kelių naudotojo mokesčio kasmet surenkama vidutiniškai po 72 mln. Lt. Padidinus naudotojo mokesčio dydžius, o vinječių pardavimo apimčiai išlikus tokiai kaip 2010 m., papildomai per metus būtų surenkama apie 65 mln. Lt.

Vyriausybei pritarus dabartiniam siūlymui sumažinti įkainius daliai transporto priemonių savininkų, valstybės biudžetas 2012 m. gali netekti nuo 964.500 Lt iki 3.673 mln. Lt pajamų, skačiuoja SM.