"Snoro" kreditorių susirinkimas nukeltas

2012.04.25, 12:45
Persiųsk 13 Komentarai (13)

Bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditorių susirinkimas iki šių metų balandžio pabaigos nebus sušauktas, nes daugiau nei 300 asmenų yra pateikę skundus teismui, trečiadienį pranešė "Snoro" administratorius.

Kreditorių apeliacijos yra pateiktos dėl įvairių klausimų, įskaitant „Indėlių ir investicijų draudimo” poziciją dėl kreditorių eiliškumo ir ginčus dėl atskirų reikalavimų, rašoma banko pranešime.

„Snoro“ bankroto administratorius siūlė surengti kreditorių susirinkimą 2012 m. balandžio mėn. 30 dieną arba anksčiau, kaip nurodė Vilniaus apygardos teismas.

“Suprantu, kad kiekvienas kreditorius turi teisę pateikti apeliaciją Teismo sprendimui, tačiau šios aplinkybės  mums iki šiol neleidžia surengti kreditorių susirinkimo šį mėnesį. Aš busiu nusivylęs, jeigu mums teks tai dar atidėlioti dėl kitų kreditorių veiksmų”, – pranešime susidariusią situaciją dėl vėluojančio kreditorių susirinkimo komentuoja bankroto administratorius Neilas Kuperis (Neil Cooper).

Kreditorių komitetas gali būti išrinktas tik kreditorių susirinkimo metu. Pagal bankroto įstatymus, tam tikrų svarbių sprendimų negalima priimti be kreditorių komiteto patvirtinimo.

Šie svarbūs sprendimai susiję sprendžiant „Snoro” turto pardavimo klausimus, kaip antai, mažmeninės bankininkystės platformą, „Snoro lizingą“, „Finastą“.

“Kai įmonei paskelbiamas bankrotas, būtina kaip įmanoma greičiau apsaugoti ir parduoti esantį turtą. Užsitęsę tokie procesai gali lemti galimai geriausios turto pardavimo kainos užtikrinimo galimybės praradimą kreditorių atžvilgiu. Kuo ilgiau užtruks kreditorių komiteto formavimas, tuo blogiau gali būti kreditoriams,” – teigė p. Kuperis.

Anot p. Kuperio, jis ir jo komanda yra pritaikiusi apsaugos priemones nuosavybei 19-oje valstybių, įskaitant turtą ir automobilius.

"Pateiksime naujausią finansinę ataskaitą prieš pat kreditorių susirinkimą, ir ji bus pateikiama visiems kreditoriams“, – teigia p. Kuperis.