Bankai NT rinkos atsigavimą nukelia metams

2012.04.26, 15:08
Persiųsk 28 Komentarai (28)

Nekilnojamojo turto rinkos sąstingis Lietuvoje truks metais ilgiau ir užsitęs iki 2013 metų pabaigos, o būsto kainos artimiausiu metu nesikeis, mano didžioji dalis Lietuvos banko apklausoje dalyvavusių komercinių bankų.

Balandį atliktos apklausos duomenimis, beveik du trečdaliai vadovaujančias pareigas užimančių bankų darbuotojų įsitikinę, kad šalies nekilnojamojo turto rinkos atsigavimo neverta tikėtis iki 2013 m. pabaigos. Prieš pusmetį beveik tiek pat apklausos dalyvių vylėsi, kad rinka atkus jau šių metų pabaigoje.

„Bankų vertinimuose daugiau pesimizmo, kurį lemia bendras neigiamas fonas dėl kai kurių euro zonos šalių problemų ir dideliam optimizmui pagrindo nesuteikianti Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos statistika: būsto paskolų portfelis vis dar traukiasi, o sandorių skaičius toli gražu neprilygsta bumo laikams“, – teigė Kristina Grigaitė, Lietuvos banko Ekonomikos departamento Finansinio stabilumo skyriaus vyresnioji ekonomistė.

Palyginti su praėjusių metų rudeniu, dauguma bankų būsto rinkos perspektyvas mato niūriau. Kita vertus, nuo 8,3% iki 18,2% taip pat padaugėjo manančiųjų, jog sąstingis nekilnojamojo turto rinkoje jau baigėsi.

70% bankų mano, kad šiemet būsto kainos išliks stabilios. Vis dėlto dalies bankų lūkesčiai dėl kainų keičiasi. Per pusmetį nuo 33,3% iki 27,2% sumažėjo bankų atstovų, teigiančių, kad būsto kainos šiemet didės.

Prieš metus kainų augimo tikėjosi 47,2 % analogiškoje apklausoje dalyvavusių bankų. Bankų darbuotojai, prognozuojantys nekilnojamojo turto brangimą, ir šiemet, ir pernai teigė, kad jis neviršys 10%.

Balandžio mėnesio bankų apklausos rezultatai: