Kaunas neskuba atiduoti elektrinės Rimandui Stoniui

2012.04.26, 17:59
Persiųsk 0 Komentuok

AB „Kauno energija“ verčia Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) akcijų norintį atsikratyti koncerną „Gazprom“ pateikti investicinių įsipareigojimų vykdymo grafiką.

Pagal elektrinės akcijų įsigijimo sutartį „Gazprom“ yra įsipareigojęs į KTE modernizavimą iki 2018 metų investuoti 400 mln. Lt. Tačiau šie įsipareigojimai nėra įvykdyti. Nuo 2016 m. su tokiais įrengimais, kokie šiuo metu yra KTE, jėgainė negalės vykdyti veiklos, nes neatitiks ES patvirtintų aplinkosaugos reikalavimų. 

Balandžio viduryje VŽ pranešė, kad Rusijos dujų koncernas priėmė sprendimą parduoti turimus 99,5% akcijų Rimando Stonio vadovaujamai bendrovei „Clement Power Venture Inc.“.

„Gazprom“ akcijas galės parduoti tuomet, kai tam pritars Kauno miesto taryba. Neigiamą atsakymą dėl planuojamo akcijų pardavimo p. Stoniui savivaldybės valdoma „Kauno energija“ jau išsiuntė praeitą savaitę. Tuomet KTE nurodė, kad iki gegužės 2 d. pateiks investicinių įsipareigojimų vykdymo grafiką.

„Verslo žinių“ portalas rašė, jog sužinoję apie numatomą „Gazprom“ akcijų pardavimą p. Stonio įmonei, Kauno vadovai pareiškė sieksią sugrąžinti jėgainę miestui. „Mes norime įvertinti galimybę elektrinę susigrąžinti į miesto rankas. Šis kelias būtų naudingiausias kauniečiams. Jeigu KTE pereitų į miesto rankas, jėgainės uždirbamos lėšos būtų panaudotos šilumos tarifų mažinimui“, - portalui yra sakęs Andrius Kupčinskas, Kauno meras.

Nusipirkdama KTE akcijas, „Gazprom“ pasirašė ir investicijų laidavimo už 105 mln. Lt sutartį. Joje numatyta, kad jeigu KTE nevykdys investicinių įsipareigojimų pagrindinis jos akcininkas koncernas „Gazprom“ atlygins visus „Kauno energijos“ ir trečiųjų šalių patirtus nuostolius, žalą bei netesybas.

„Įvertinant spaudoje pasirodžiusią informaciją, kad „Gazprom“ už jėgainę ketina gauti apie 116 mln. Lt, miestas būtų pasirengęs sumokėti šį skirtumą - apie 11 mln. Lt - ir perimti jėgainės valdymą“, - yra nurodęs p. Kupčinskas.

Buvo skelbta, kad iš „Gazprom“ akcijas įsigijusi p. Stonio įmonė planuoja KTE įrengti biokuro jėgainę. Preliminariais duomenimis, biokuro elektrinės įrengimui prireiktų 200-300 mln. Lt investicijų.