Kauno savivaldybė iš verslininko ketina išpirkti kino teatro "Romuva" akcijas

2012.04.26, 16:42
Persiųsk 0 Komentuok

Kauno miesto tarybos nariai ketvirtadienį priėmė sprendimą dėl  kino teatro “Romuva” 15%akcijų įsigijimo už 350.000 Lt iš verslininko Ramūno Šalūgos.

Rasos Noreikienės, Vyriausybės atstovės Kauno apskrityje, teigimu, priimdami šį sprendimą politikai pažeidė Valstybinio ir savivaldybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymą, kuriame nurodoma, jog savivaldybės turto negalima naudoti investavimui į vertybinių popierių įsigijimą iš fizinių asmenų.

„Tai bus akcijų perpirkimas, o ne investicija į komercinį objektą, todėl įstatymas, draudžiantis savivaldybėms investuoti, nebus pažeistas", - tikino Dainius Ratkelis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Šiuo metu minėtą akcijų dalį valdo p. Šalūga, UAB „Rosh“ vadovas, o likusios priklauso Kauno miesto savivaldybei.

Andrius Kupčinskas, Kauno meras, nurodo, kad kol ne visos akcijos priklauso savivaldybei ir kino teatro statusas yra UAB, o ne viešoji įstaiga, nėra galimybės pretenduoti į ES paramą ir sutvarkyti anksčiau garsią „Romuvą“. Iš verslininko įsigijus akcijas, įstaigą planuojama pertvarkyti į VšĮ.

„Modernizavus šį kino teatrą, jame būtų galima rengti įvairius kultūrinius renginius, festivalius. „Romuvą“ norime grąžinti miesto bendruomenei ir siekiame, kad čia būtų kultūrinės traukos centras“, - tikino meras. „Romuvoje“ jau veikia VšĮ „Kauno kino studija“, kurios viena iš steigėjų yra savivaldybė.

Pasak p. Kupčinsko, kito kelio, kaip tik nuperkant akcijas iš verslininko, išnarplioti šį Gordijaus mazgą jis nemato, todėl ir buvo šis sprendimas.

„Verslo žinių“ portalas primena, kad prieš keletą metų p. Šalūga iš savivaldybės už 15% akcijų siekė gauti 1,3 mln. Lt, derybose ši kaina buvo sumažinta iki 350.000 Lt.

Su verslininku jau suderėta, kad už akcijų paketą bus atsiskaityta per 2012-2013 metus, šiemet išmokant 100.000 Lt, kitąmet – likusius 250.000 Lt.