Kubilius: Lietuva tikisi daugiau verslo galimybių Kinijoje

2012.04.26, 17:16
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Šalia Kinijos investicijų į infrastruktūros, IT ir energetikos sektorių,  Lietuva tikisi ir daugiau galimybių mūsų verslui investuoti ir plėstis pačioje Kinijoje, Kinijos – Vidurio Europos valstybių aukščiausio lygio susitikime Varšuvoje pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

Premjeras savo pasisakyme atkreipė dėmesį į plačias investicijų galimybes dinamiškame Rytų Europos ir Baltijos šalių regione bei pakvietė vyriausybių vadovus toliau kartu aktyviai vystyti prekybą su Kinija, nurodoma Ministro pirmininko tarnybos pranešime.

Pasak A.Kubiliaus, Kinija ir Europos Sąjunga sprendžia panašias problemas: kaip naujoje XXI amžiaus ekonomikoje sukurti pakankamai darbo vietų milijonams piliečių ir užsitikrinti stabilias ilgalaikio augimo galimybes.

„2013 metų antroje pusėje ES vairą perimsianti Lietuva sieks atsižvelgti ir į šią aplinkybę. Patirtis, kurią kaupiame spręsdami energetikos uždavinius ar reformuodami Lietuvos ūkio valdymą, neabejotinai pasitarnaus šiam tikslui“, – pabrėžė premjeras p. Kubilius.

"Verslo žinių" portalas rašė, kad Kinijos ekonomika šiemet pirmą ketvirtį, palyginti su pernai pirmu ketvirčiu, padidėjo 8,1%.

Šiemet per pirmus du mėnesius importas iš Kinijos į Lietuvą sudarė 301 mln. Lt ir pusaštunto karto viršijo Lietuvos eksportą į Kiniją (40 mln. Lt).