Vilnius šilumos ūkį planuoja atnaujinti už milijardą

2012.04.26, 07:25
Persiųsk 3 Komentarai (3)

Artimiausiame tarybos posėdyje miesto valdžia rengiasi įpareigoti savivaldybės įmonę „Vilniaus šilumos tinklai“ paskelbti konkursą dėl šilumos tinklų modernizavimo. Pertvarkų kaina esą gali siekti daugiau nei 1 mlrd. Lt.

„Tikimės, kad dalį lėšų bus galima gauti iš Europos. Nemanau, jog apsieisime be privačių investuotojų. Gali tekti ir savivaldybei savo lėšų įdėti, taip pat šilumos tinklų. Viskas bus aišku po konkurso“, – "Vilniaus dienai" sakė Romas Adomavičius, Vilniaus vicemeras.

Anot jo, turės būti "padaryta viskas". „Tai, kas vadinama moderniu šilumos ūkiu. Naujos jėgainės, tinklai, kuriais tiekiama šiluma, apskaita, jos reguliavimas, išmetimo valdymas“, – vardijo politikas.

Miesto opozicijos atstovai į tokias valdžios atstovų kalbas moja ranka – esą galutinis šio būsimo konkurso rezultatas tebus sutarties su Vilniaus šilumos tinklus valdančia bendrove „Dalkia“ pratęsimas, o modernizacija apsiribos "susidėvėjusių vamzdžių pakeitimu".

Neaišku, ar būsimas investuotojas šilumos ūkį spės atnaujinti iki numatomos datos – 2015 m. gruodžio 31-osios. Dėl to Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai.

 

 
.
.

.

 

..