Investuotojai biržoje laukia daugiau dividendų iš energetikų

2012.04.27, 18:23
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Investuotojai žaibu reagavo į LESTO akcininkų sprendimą išmokėti dividendų ir akcijų kainą pakėlė daugiau nei 8%. Makleriai dividendų dabar tikisi ir iš pirmadienį dėl jų spręsiančių „Lietuvos energijos“ bei „Litgrid“.

„Nemaža dalis investuotojų tikėjosi dividendų iš LESTO, nors valdyba jų nesiūlė, bet šiaip jau sprendimas didesnei daliai buvo netikėtas ir tą įrodo staigus akcijos kainos šuolis paskutinę prekybos biržoje valandą. Jei daugelis būtų tikėjęsi dividendų, kaina jau būtų sureagavusi anksčiau. Be to, nustebino ir dividendų dydis“, – komentuoja Arvydas Jacikevičius, SEB banko vyresnysis banko makleris.

LESTO akcininkai penktadienį susirinkime nusprendė kaip dividendus išmokėti 170,3 mln. Lt, arba po 0,282 Lt (0,082 EUR) už akciją. Teisę į dividendus turės tie, kurie bendrovės akcininkai bus gegužės 14 d.

VŽ apklausti finansų makleriai prognozavo, kad, jei bus nuspręsta mokėti dividendus, jie sudarys 0,034–0,048 EUR (0,12–0,17 Lt) už akciją.

Įmonės valdyba siūlė nemokėti dividendų, o turimą sukauptą nepaskirstytąjį 1,06 mlrd. Lt pelną perkelti į kitus finansinius metus.

„Natūralu, kad dabar analogiškų sprendimų mokėti dividendus investuotojai laukia ir iš „Lietuvos energijos“ bei „Litgrid“, šios bendrovės dėl to spręs pirmadienį. Klausimas tik dėl dividendų dydžio“, – kalba p. Jacikevičius.

Pagrindinei LESTO akcininkei – Visagino atominei elektrinei (VAE) – teks 140,729 mln. Lt dividendų iš įmonės. VAE šiemet valstybei įpareigota išmokėti 275 mln. Lt dividendų, todėl teoriškai iš kitų dviejų valdomų įmonių – „Litgrid“ ir „Lietuvos energijos“ – turėtų gauti dar 134 mln. Lt dividendų.

Lūkesčiai

Kitose Vilniaus biržose pozicijose apyvartos penktadienį buvo menkesnės. Kiek aktyviau prekiauta apie savų akcijų supirkimą dar ketvirtadienį pranešusių „Klaipėdos naftos“ (KN) bei „Invaldos“ akcijomis, abiejų įmonių akcijos brango, atitinkamai 1,7% ir 0,6%.

„Pirkti KN akcijas investuotojus skatina didelis savoms akcijoms pirkti suformuotas rezervas (55 mln. Lt – red. past.). Jei kalbėsime apie „Invaldą“, manau, kad akcijos pirktos dėl karštos žinios iš LESTO. Kaip tik pirmadienį akcininkų susirinkimą rengia ir „Invalda“, galbūt ko nors tikimasi“, – samprotauja makleris.

Didesnio aktyvumo apie paskolą naujai gamyklai pranešusių „Grigiškių“ ar užmojus valdomas žemes už 120 mln. Lt parduoti paviešinusios „Agrowill Group“ pozicijose penktadienį nesulaukta.

Pirmadienį akcininkų susirinkimus rengia įmonės „Snaigė“, „Litgrid“, „Invalda“, „Sanitas“, „City Service“, „Agrowill Group“, „Lietuvos energija“, „Limarko laivininkystės kompanija“ ir „Kauno energija“.

Apkartino JAV

Vakarų Europos biržos, kurioms prasta diena buvo tik praėjęs pirmadienis, savaitės pabaigoje tęsė kilimą nepaisydamos žinios apie sumažintus Ispanijos reitingus. Investuotojų akiratyje visą praėjusią savaitę buvo įmonių rezultatai.

Tiesa, penktadienio pavakarę nuotaikas kiek apkartino naujiena apie mažiau nei laukta augusią JAV ekonomiką.

Europos akcijų rinkos indeksas „Stoxx Europe 600“ 17 val. Lietuvos laiku buvo pakilęs 0,72%.