Beveik 6 kartus mažiau uždirbusi "Agrowill Group" tikisi atsigauti

2012.04.30, 09:35
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio bendrovių AB „Agrowill Group“ planuoja, kad jos pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) šiemet sieks 20 mln. Lt - 68% daugiau nei pernai. Pajamas įmonė ketina didinti 35%, iki 76 mln. Lt.

Įmonė nurodo, kad naujos prognozės parengtos siekiant "išvengti prognozuojamų finansinių rezultatų pervertinimo" ir "buvo laikoma, kad produkcijos pajamos augs vidutiniškai".

Pernai "Agrowill Group" EBITDA didėjo 36%, iki 11,9 mln. Lt, kai konsoliduotas grynasis pelnas smuko 5,8 karto, iki 1,26 mln. Lt, o pajamos kilo 24% iki 56,1 mln. Lt.

Savo veiklos planus bendrovė pirmadienį pranešė per Vilniaus biržą. Įmonė taip pat paskelbė su bankrutuojančiu banku "Snoras" susitarusi dėl 22,9 mln. Lt paskolos pratęsimo iki kitų metų kovo pabaigos.

Pernai bendrovė koregavo savo veiklos planus ir laukiamo pelno rodiklį mažino nuo 10,8 iki 1,5 mln. Lt, o planuojamos pajamos mažintos nuo 81 iki 60 mln. Lt. "Agrowill Group" skelbė, jog lūkesčiai keitėsi pirmiausia dėl žemės ūkio produktų rinkos kainų pokyčių. 

Pirmadienį paskelbtose finansinėse atsakaitose bendrovė nurodo ketinanti "nuolat plėsti savo veiklą, didindama dirbamos žemės plotus":

"Naujų žemės plotų derlingumas pirmaisiais metais nebūtinai yra didelis, tačiau rezultatų tikimasi po kelerių metų" bei "pakeisti didžiąją dalį pasėlių į žieminius augalus".

Taip pat ketinama didinti galvijų skaičių.