Auditoriai suabejojo "Lietuvos jūrų laivininkystės" galimybėmis tęsti veiklą

2012.04.30, 16:38
Persiųsk 13 Komentarai (13)

Laivybos AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" auditoriai akcininkų susirinkime patvirtintoje praėjusiųjų metų finansinėje ataskaitoje nurodo, jog yra abejonių dėl bendrovės galimybių tęsti veiklą.

"Įmonė 2011 metais patyrė 27,6 mln. Lt grynąjį nuostolį ir 2011 m. gruodžio 31 d. apskaityti trumpalaikiai įsipareigojimai viršija trumpalaikį turtą  41,762 Lt suma. Dėl šios priežasties egzistuoja reikšmingas neapibrėžtumas dėl įmonės galimybių tęsti veiklą", - rašoma ataskaitoje.

Bendrovę auditavo įmonė "KPMG Baltics".

Šiuo metu trumpalaikiai bendrovės įsipareigojimai siekia 48,4 mln. Lt. Atskaitoje nurodoma, kad sausį įmonė pradėjo derybas su SEB banku dėl naujo kredito grąžinimo grafiko ir jeigu bankas naujam tvarkaraščiui pritars, per 2012 m. grąžintina kredito suma sieks 6,2 mln. Lt, o trumpalaikių įsipareigojimų suma sumažės iki 18,1 mln. Lt.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" nuostoliai pernai buvo 29% mažesni nei užpernai, nepaskirstyti nuostoliai išaugo iki 65,5 mln. Lt. Bendrovės pajamos pernai augo 26% iki 78,2 mln. Lt. Iki audito "Lietuvos jūrų laivininkystė" skelbė pernai patyrusi 17,585 mln. Lt.

56,7% "Lietuvos jūrų laivininkystės" akcijų valdo Susisiekimo ministerija.

"Verslo žinių" portalas rašė, kad pernai Klaipėdoje apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad "Lietuvos jūrų laivininkystė" tėra viena iš daugelio labai konkurencingos laivybos rinkos įmonių. Esą valstybei nėra būtinybės ir netgi nepatartina turėti įmonių tokiose rinkose.

"Vietoje to valstybė turi kontroliuoti ir reguliuoti monopolijas. Galbūt ir dėl šių dėsnių ignoravimo "Lietuvos jūrų laivininkystės" finansinė padėtis yra sunki. Griežtai kreditoriaus prižiūrima bendrovė galėtų pasiekti geresnių rezultatų, bet jai neturėtų būti teikiama pagalba iš mokesčių mokėtojų pinigų. Jeigu bus nuspręsta parduoti šią bendrovę, privatizavimas turi įvykti palankiu laiku ir skaidriai", - kalbėjo p. Grybauskaitė.