Biržoje akys krypo į lošimų bendrovės akcijas

2012.04.30, 18:16
Persiųsk 0 Komentuok

Baltijos šalių akcijų biržų indeksai pirmadienį kilo, investuotojus teigiamai nustebino ir paskelbti bendrovių pirmojo ketvirčio rezultatai, ir akcininkų susirinkimų sprendimai.

Baltijos šalių akcijų indeksas „OMX Baltic Benchmark“ pirmadienį pakilo 1,45%, panašus augimas buvo ir Vilniaus bei Talino biržose, o Rygos biržoje prekyba nevyko.

Apyvarta Vilniaus biržoje siekė apie 0,68 mln. EUR, 14-os bendrovių akcijos brango, o 5-ių – pigo. Daugiausia prekiauta Šiaulių banko (ŠB) akcijomis, perleista maždaug 0,29 mln. EUR vertės šių akcijų, o jų kaina kilo 0,38%, iki 0,264 EUR.

„Didžioji dalis banko akcijų buvo perkama tarpininkaujant vienam tarpininkui, kuris jau ne pirmą prekybos sesiją perka ŠB akcijų ir taip didina jų apyvartą“, – komentuoja Agnė Anzelienė, „Swedbanko“ finansų maklerė.

Pasak jos, jei akcijų portfelį pildosi esami akcininkai, tai netrukus galime pamatyti pranešimų apie jų valdomų akcijų paketų padidėjimą.

Pašoko kaina

Itin staigiu kainos šuoliu ir nemenka apyvarta pirmadienį išsiskyrė „Invaldos“ akcijos, jų kaina augo daugiau kaip 13% ir buvo perleista beveik 100.000 EUR vertės akcijų.

„Ryškiam akcijos kainos pokyčiui daugiausia įtakos turėjo sprendimas dėl savų akcijų supirkimo, kuris prasidės jau trečiadienį“, – teigia p. Anzelienė.

Bendrovės valdyba, vadovaudamasi akcininkų susirinkimo sprendimu, nusprendė nuo šių metų gegužės 2 d. iki 15 d. supirkti 5,7 mln. vnt. akcijų, už vieną akciją bus mokama po 3 EUR.

„Valdybos sprendimas per daug nenustebino, tik tiek, kad rezervas, kuris yra suformuotas akcijoms supirkti, yra gerokai didesnis, t. y. apie 80 mln. EUR, o šiam supirkimui bus panaudota apie 17 mln. EUR. Akivaizdu, kad lėšų, numatytų savoms akcijoms įsigyti, dar lieka, tad įmonė ir ateityje gali vykdyti tokių supirkimų“, – sako p. Anzelienė.

Anot jos, šio supirkimo metu gali susidaryti didesnis parduodamų akcijų kiekis, nei bendrovė yra numačiusi nupirkti, tad vykdant supirkimą gali tekti pritaikyti atitinkamą alokacijos koeficientą.

„Investuotojai, pateikę pavedimą parduoti „Invaldos“ akcijų pagal šį oficialų pasiūlymą, nebūtinai parduos visą kiekį, nes greičiausiai atsiras nemažai norinčiųjų uždirbti iš staigaus akcijų kainos augimo per ganėtinai trumpą laiką“, – svarsto p. Anzelienė.

Uždirbo

Lošimų bendrovės „Olympic Entertainment Group“ (OEG) kaina pašoko, kai bendrovė pranešė šių metų pirmąjį ketvirtį uždirbusi daugiau kaip 5 mln. EUR pelno. Apyvarta bendrovės akcijomis pirmadienį siekė apie 0,26 mln. EUR ir sudarė apie trečdalį visos Talino biržos apyvartos. OEG per pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 5,1 mln. EUR pelno, o 2011 m. I ketvirčio pelnas siekė 0,2 mln. EUR.

OEG grupės pajamos 2012 m. I ketv. siekė 32,2 mln. EUR, iš jų 31,7 mln. EUR sudarė pajamos iš lošimų. Per pirmus 2011 m. tris mėnesius buvo gauta 31,1 mln. EUR pajamų.

Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) išaugo nuo 6,3 mln. EUR 2011 m. I ketv. iki 8,7 mln. EUR šių metų pirmąjį ketvirtį, o EBITDA marža siekė 27,1%.

„Bendrovės pirmojo ketvirčio rezultatai – labai geri, tad investuotojai suskubo pirkti OEG akcijų. Be to, pirmadienis buvo paskutinė diena, kai akcijų pirkėjai, įsigiję akcijų, dar galėjo gauti 0,1 EUR išmokas mažinant bendrovės įstatinį kapitalą, tad kaina gali augti ir ne vien dėl puikių rezultatų“, – teigia p. Anzelienė.

OEG kaina kilo 4,26%, iki 1,467 EUR.

„Akcijos kaina pakilo per ganėtinai trumpą laiką, tad trečiadienį šioje pozicijoje galime sulaukti korekcijos“, – sako p. Anzelienė.