Lietuvos banko vadovas dėl "Snoro" dar kartą kviečiamas į Seimą

2012.04.30, 17:15
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, vėl kviečiamas į Seimą, kur klausimų jam turi bankrutuojančio "Snoro" žlugimo aplinkybes besiaiškinanti parlamentarų suburta laikinoji tyrimo komisija.

Frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūno Valentino Mazuronio vadovaujama komisija p. Vasiliauską išklausys posėdyje trečiadienį.

"Verslo žinios" rašė, kad Lietuvos banko (LB) vadovas į komisijos klausimus jau atsakinėjo vasario viduryje. Tuomet p. Vasiliauskas teigė, kad į visus klausimus apie "Snorą" atsakys tyrimą atliekanti teisėsauga.

LB valdybos pirmininkas pareiškė prisiimantis atsakomybę už bankinį sektorių nuo savo kadencijos pradžios, t.y. praėjusių metų balandžio 16 d. ir galintis kalbėti tik apie faktus, kuriuos LB nustatė inspektavimo metu ir dėl kurių priėmė sprendimus dėl "Snoro". Buvusio banko vadovo Reinoldijaus Šarkino veiksmų p. Vasiliauskas sakė negalintis komentuoti.

Savo ruožtu vasario viduryje komisijos iškviestas ilgametis LB vadovas p. Šarkinas tvirtino, kad jo vadovavimo centriniam bankui metu apie "Snorą“ krėtusias bėdas nebuvo kilę jokių įtarimų. Anot p. Šarkino, milijardo litų skylė banke gali atsirasti ir per naktį. Tuomet p. Šarkinas aiškino, kad "Snoras“ sulaukdavo LB kritikos, tačiau problemos nebuvo tokios, kurios keltų klausimų dėl banko mokumo.

Seimo komisijos apklaustųjų sąraše - Neilas Cooperis, "Snoro" bankroto administratorius, Simonas Freakley, laikinasis "Snoro" administratorius, Audrius Misevičius, LB valdybos pirmininko pavaduotojas, Romasis Vaitekūnas, dirbęs "Snoro" valdybos pirmininko pavaduotoju, buvęs "Snoro" pirmasis viceprezidentas Naglis Stancikas, ministrų kabinetui vadovavęs Gediminas Kirkilas ir kt.

Komisija savo išvadas turi pateikti iki birželio 1 d. Vilniaus apygardos teismas "Snorui" bankroto bylą iškėlė pernai gruodžio 7 d.