Prognozė: šiemet bankų paskolų portfelis neaugs, pelnas mažės

2012.04.30, 16:55
Persiųsk 0 Komentuok

Lietuvoje veikiančių bankų paskolų portfelis 2012 m. išliks panašaus lygio kaip yra dabar, o jei ir ūgtelės, tai mažiau nei augs BVP, prognozuoja Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Lietuvos bankas (LB) prognozuoja, kad šiemet šalies ekonomika didės 2,2%.

"Tikėtina, kad ir pelno bankai uždirbs, tačiau greičiausiai – mažiau negu pernai. Gal kiek labiau turėtų paūgėti vartojimo kreditų rinka, nes tokių kreditų poreikis yra", - "Verslo žinių" priede "Bankai ir draudimas" spausdinamame interviu cituojamas p. Vasiliauskas.

Po nuostolingų 2009–2010 m. bankai pernai uždirbo 1,1 mlrd. Lt pelno. Užpernai dar buvo patirta 276,2 mln. Lt nuostolių. Savo ruožtu dabar apie pirmą ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat metu, sumažėjusį pelną jau skelbė SEB, "Swedbank", DNB.

Per 2011 m. paskolos bankų klientams sumenko 4,3 mlrd. Lt, arba 7,4%, tačiau šiai statistikai didžiausią įtaką padarė AB banko "Snoras" bankrotas. Jį eliminavus, pernai bendras paskolų portfelis sumažėjo 0,2%, arba 108 mln. Lt, – iki 54 mlrd. Lt, skaičiuoja LB.

Pernai bankų pelnas augo dėl didesnės palūkanų maržos, padidėjusių investicijų į antrines lizingo bendroves vertės ir sumažėjusių atidėjinių, rašoma priede "Bankai ir draudimas".