Vasiliauskas: būtina skatinti draudimo ir vertybinių popierių rinką

2012.04.30, 16:40
Persiųsk 6 Komentarai (6)

Didžiausia draudimo ir vertybinių popierių rinkų problema yra ne jų patikimumas, o šių rinkų seklumas ir pasyvumas, menkas jų produktų ir paslaugų populiarumas, todėl būtina jas skatinti ir plėtoti, interviu kalba Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

"Neabejoju, kad iš to laimėtų ne tik draudikai ir makleriai bei jų klientai, bet ir visa finansų rinka. Rastųsi daugiau konkurencijos ir įvairesnių finansavimo šaltinių. Tarkime, vertybiniai popieriai gali tapti reikšminga alternatyva bankų paskoloms, jei įmonės ryžtųsi skolintis tiesiogiai, t. y. vertybinių popierių rinkoje, o ne tik bankuose", - "Verslo žinių" priede "Bankai ir draudimas" spausdinamame interviu cituojamas p. Vasiliauskas.

Anot  jo, skirtumai tarp bankų ir draudimo bei vertybinių popierių produktų mažėja.

"Tai akivaizdi draudimo ir vertybinių popierių rinkų plėtros prielaida. Kad prisidėtume prie šio proceso ir dargi jį paspartintume, veiksime keliomis kryptimis. Pirmiausia – atnaujindami ir suvienodindami kredito, draudimo ir VP rinkų reguliavimo ir priežiūros principus, mažindami akivaizdžius jų skirtumus", - dėsto Lietuvos banko vadovas.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos bankas perėmė likviduotų Vertybinių popierių komisijos ir Draudimo priežiūros komisijos funkcijas, dalis tų institucijų darbuotojų dirba naujoje Lietuvos banko Priežiūros tarnyboje. Šiemet bankas turi perimti ir dalį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos funkcijų.