Finansų ministerija: į "Orlen Lietuvos" atpigintus degalus reagavo tik latviai ir estai

2012.05.11, 16:49
Persiųsk 39 Komentarai (39)

Nuotrauka: Finansų ministerijos
Nuotrauka: Finansų ministerijos

A95 benzino kainos pokyčiai

Estijos ir Latvijos degalų prekeiviai nuo balandžio pradžios sumažino kainas, tuo tarpu Lietuvoje jos nesikeitė, konstatuoja Finansų ministerija.

Nuotrauka: Finansų ministerijos Nuotrauka: Finansų ministerijos

Ji skelbia analizavusi, kaip elgėsi prekeiviai šiose trijose rinkose, į kurias degalus tiekia naftos perdirbėja AB "Orlen Lietuva". VŽ jau rašė, kad didmeninės kainos mažinamos jau beveik penkias savaites iš eilės, tačiau mažmeninėje rinkoje jos keistis neskubėjo.

Pranešimą apie atliktą analizę ministerija platina Seime prasidėjus diskusijoms dėl akcizo benzinui sumažinimo.

"Gegužės 7 d. Europos Komisijos duomenimis, dyzelino kaina Lietuvos degalinėse buvo  tik vienu centu už litrą mažesnė nei Estijoje, nors dyzelinas mūsų šalyje apmokestinamas 29 centais už litrą mažiau nei Estijoje. A95 markės benzinas pastarojoje pigesnis 25 centais už litrą, nors dėl mokesčių įtakos kaina turėtų skirtis apie 12 centų už litrą", - dėsto ministerija.

Ji dar pernai rugsėjį tvirtino, kad degalų kainos be mokesčių Lietuvoje yra didžiausios ir kad ne akcizai kalti dėl degalų kainų didėjimo. Degalų pardavėjai atkirto, kad ministerija skuba parodyti tik jai naudingą skaičių dalį, neatsižvelgia į rinkų skirtumus ir ypatumus. Pavyzdžiui, teigta, kad ministerija "atėmė PVM ir akcizą, o apie valstybės rezervą, apie biopriedų maišymą nieko nekalba", mat Estijoje biopriedų maišyti nereikia.

***

Nuotrauka: Finansų ministerijos
Nuotrauka: Finansų ministerijos