"Snoras" atliko 20 mln. Lt vertės kreditorių reikalavimų įskaitymus

2012.05.11, 17:45
Persiųsk 0 Komentuok

Daliai bankrutuojančio banko "Snoras" kreditorių pritaikyta paskolų ir indėlių įskaitymo procedūra. Tokiu būdu užskaityta daugiau nei 20,4 mln. Lt reikalavimų.

Minėta procedūra pritaikyta apie 1.300 pretenzijų iš 18.984, skelbiama Neilo Cooperio, "Snoro" bankroto administratoriaus, pranešime. Tai reiškia, kad paskolą ir indėlį banke "Snoras" turėjusių bankų klientų reikalavimai buvo įskaityti atsižvelgiant į paskolos ir turėto indėlio sumas.

Pranešime nurodoma, kad nuo šių metų pradžios leidžiama atlikti įskaitymus, kurių suma neviršija 345.280 Lt (100.000 EUR). Tai yra maksimali indėlių draudimo sistemos draudžiama suma.

Atlikus 20,4 mln. Lt vertės įskaitymus atitinkamai sumažėjo kreditorių pretenzijų kiekis bei visų pretenzijų bankroto turtui vertė. Įvykdžius įskaitymo nuostatas, kai kurie kreditoriai daugiau nebeturi pretenzijų banko turtui, pateiktų dėl jų indėlių ir paskolų vertės, teigia administratorius.

Anksčiau skelbta, kad bendra teismui pateiktų kreditorių reikalavimų "Snorui" suma - 9,4 mlrd. Lt, iš jų yra 6,5 mlrd. Lt neginčijamų finansinių reikalavimų ir 2,8 mlrd. Lt ginčijamų reikalavimų, dėl kurių spręs teismas.