Vokietijos finansų ministras: euro zona atlaikytų Graikijos pasitraukimą

2012.05.11, 12:59
Persiųsk 14 Komentarai (14)

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble pareiškė, kad euro zona sugebėtų suvaldyti padėtį, jei iš pinigų sąjungos pasitrauktų Graikija.

Įtakingo Vokietijos ministro komentarai didina spaudimą Graikijos politiniams lyderiams, nesugebantiems suformuoti vyriausybės po sekmadienį vykusių parlamento rinkimų.

„Mes daug ko pasimokėme per pastaruosius dvejus metus ir įdiegėme apsaugos mechanizmus, – dienraščiui „Rheinische Post“ sakė p. Schauble. - Užkrato plitimo grėsmė į kitas euro zonos šalis yra sumažinta ir visa euro zona tapo atsparesnė. Nuomonė, kad mes nesugebėtume trumpu laikotarpiu reaguoti į ką nors nenumatyto, yra klaidinga“.

Anot ministro, Graikijoje stiprėjant nusistatymui prieš taupymą, bet kas, teigiantis, jog Graikija turi kokį nors lengvesnį ar mažiau skausmingą kelią, kalba „nesąmones“.

Naujienų agentūra „Bloomberg“ primena, kad Evangelos Venizelos, buvęs Graikijos finansų ministras ir socialistinės „Pasok“ partijos lyderis, šiandien trečiuoju mėginimu sieks suburti Graikijos valdančiąją koaliciją.

„Mes norime, kad Graikija liktų euro zonoje. Tačiau ir Graikija turi to norėti ir pripažinti savo įsipareigojimus. Mes nebegalime priversti“, – sakė p. Schauble.