"Sodra" pensijų fondams šiemet pervedė 14% mažiau

2012.05.14, 17:47
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Seimui nuo 2% iki 1,5% sumažinus pervedimų į pensijų fondus įmokos tarifą, "Sodra" privatiems pensijų fondams šiemet per keturis mėnesius pervedė 14% mažiau, nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Negalutiniais duomenimis, šiemet per 4 mėn. į pensijų fondus "Sodra" pervedė 97,9 mln. Lt. Pernai sausį-balandį pervesta suma buvo didesnė 15,9 mln. Lt, nurodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Seimas Pensijų sistemos reformos įstatymo pakeitimui, kuriuo nuo 2012 m. sausio 1 d. sumažintos įmokos į privačius pensijų fondus nuo 2% iki 1,5%, pritarė pernai gruodžio pabaigoje. Parlamentarai nustatė, kad sumažintos įmokos bus pervedamos šiais metais, o kitąmet jos turėtų siekti 2,5%.

Finansų ekspertai yra dėstę, kad nuolatiniai įmokų mažinimai ir nežinomybė dėl ateities žlugdo žmonių pasitikėjimą pensijų sistema.

Nuo 2004 m., kai startavo pensijų kaupimo sistema, įmokos į pensijų fondus sumažintos jau trečią kartą. Valstybė į pensijų fonduose esančias kaupiančiųjų sąskaitas pervesdavo po 5,5% dirbančių asmenų pajamų, tačiau 2008 m. pabaigoje, ruošiantis dideliam ūkio nuosmukiui, buvo nuspręsta sumažinti įmokas iki 3%. Vėliau jos buvo darsyk sumažintos iki 2% tikinant, kad augant ekonomikai įmokos bus grąžintos į pradinį 5,5% lygį, tačiau tai nepadaryta.
 
"Verslo žinios" rašė, jog kovo mėnesį Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams koreguoti pensijų kaupimo sistemą, kuria norima sudaryti palankesnes sąlygas sukaupti didesnę pensijos dalį privačiuose pensijų fonduose, nevaržomai apsispręsti, kaip ir kur kaupti pensiją, kiek laiko dalyvauti privačiame kaupime, keisti pasirinktus pensijų fondus, investavimo kryptis.