Graikija ruošiasi pakartotiniams rinkimams

2012.05.15, 17:05
Persiųsk 18 Komentarai (18)

Antradienį žlugus paskutiniam Graikijos politinių lyderių mėginimui susitarti dėl vyriausybės, šalis ruošiasi pakartotiniams rinkimams.

"Deja, šalis juda rinkimų link", – po derybų pareiškė Evangelos Venizelos, Graikijos socialistų partijos "Pasok" lyderis ir buvęs šalies finansų ministras, skelbia BBC.

Per parlamento rinkimus gegužės 6-ąją rinkėjai išstūmė iš dominuojančių pozicijų dvi pagrindines Graikijos partijas: centro dešiniąją Naujosios demokratijos partiją ir socialistų "Pasok". Graikai reikšmingą skaičių balsų atidavė radikalioms jėgoms, pasisakančioms prieš taupymą, kurio iš Graikijos reikalauja tarptautinę pagalbą teikianti ES bei Tarptautinis valiutos fondas.

Radikalių kairiųjų aljansas "Syriza" atmetė bet kokius pasiūlymus formuoti vyriausybę su politinėmis jėgomis, remiančiomis taupymo politiką.

Trečiadienį turėtų būti suformuota pereinamoji Graikijos vyriausybė.

Europos lyderiai pagrasino, kad finansavimas Graikijai bus nutrauktas, jei ši atsisakys vykdyti gelbėjimo programų sąlygas. Tai iš esmės reikštų, kad Graikija artimiausiu laikotarpiu bus nepajėgi vykdyti savo finansinių įsipareigojimų ir, didelė tikimybė, pasitrauks iš euro zonos.