Investuotojai pateikė parduoti 70% "Invaldos" akcijų

2012.05.15, 18:37
Persiųsk 5 Komentarai (5)

Vakarų Europos ir Baltijos šalių indeksams krintant, investuotojai per Vilniaus biržą pasiūlė parduoti apie 70% „Invaldos“ akcijų. Bendrovės oficialus pasiūlymas pirkti savas akcijas greičiausiai vykdomas dėl stambių investuotojų, norinčių pasitraukti iš įmonės, sako analitikai.

Antradienį baigėsi „Invaldos“ savanoriškas oficialus pasiūlymas supirkti 10%, arba 5,75 mln. vnt. bendrovės akcijų, mokant po 3 EUR už akciją. Investuotojai pasiūlė parduoti 39,77 mln. vnt. arba apie 70% visų bendrovės akcijų.

„Akcijų supirkimo kaina tenkina ir smulkesnius, ir stambesnius akcininkus, todėl greičiausiai šiais metais sulauksime dar ne vieno savų akcijų supirkimo“, – komentuoja Dalius Gerulaitis, finansų maklerio įmonės „Orion Securities“ finansų makleris.

Bendrovė antradienį pranešė, kad gegužės 24 d. vyksiančiame neeiliniame susirinkime akcininkams siūloma balsuoti dėl kapitalo mažinimo anuliuojant supirktas akcijas. Tai suteiktų galimybę supirkti daugiau akcijų ateityje.

„Invaldos“ akcijų supirkimo alokacijos koeficientas siekia 14,47%, o tai reiškia, kad iš 1.000 vnt. akcijų pardavimui pateikusio investuotojo bus nupirkta 144 vnt. akcijų.

„Alokacija – labai maža, nors bendrovė ketina nupirkti tik 10% įmonės akcijų, pardavimui buvo pasiūlytos faktiškai visos laisvos akcijos“, – teigia p. Gerulaitis.

Pasak maklerio, peršasi išvada, kad „Invaldos“ oficialus pasiūlymas yra įgyvendinamas specialiai dėl didesnių akcininkų, kurie nori pasitraukti iš bendrovės akcininkų.

„Kai yra tokia didelė akcijų pasiūla, natūralu, kad bus šioks toks spaudimas mažinti kainą per kitus oficialius pasiūlymus, tačiau nemanau, kad ji galėtų būti stipriai mažinama. Bendrovė greičiausiai įvertino ir suskaičiavo geriausią supirkimo kainą, kuri tenkina daugelį akcininkų“, – svarsto p. Gerulaitis.

Tačiau, maklerio nuomone, tikimybė, kad kituose pasiūlymuose pirkti bendrovės akcijų būtų pasiūlyta didesnė kaina, yra praktiškai lygi nuliui.

„Invaldos“ kaina biržoje antradienį krito 1,27%, iki 2,799 EUR, prekybos metu buvo perleista maždaug 143.000 EUR vertės bendrovės akcijų.

Gandai

Apyvarta Vilniaus biržoje antradienį siekė apie 1,42 mln. EUR, iš jų tiesioginiais sandoriais buvo perleista maždaug 0,43 mln. EUR vertės akcijų. Daugiausia prekiauta TEO akcijomis, jų kaina kilo 0,16%, iki 0,638 EUR.

Didesne apyvarta ir kainos augimu antradienį išsiskyrė „City Service“ (CS) akcijos, jų buvo perleista maždaug 67.000 EUR vertės, o kaina kilo 1,77%, iki 1,839 EUR.

Antradienį žiniasklaidoje, remiantis neįvardintais šaltiniais, buvo paskelbta, kad rimčiausia kandidate įsigyti CS laikoma investicinė bendrovė „East Capital“, praeitų metų pabaigoje valdžiusi daugiau kaip 10% CS akcijų.

„Jei informacija pasitvirtintų, tai būtų labai gera žinia Vilniaus biržos investuotojams, tačiau tai, kad „East Capital“ nekomentuoja situacijos, tikrai dar nereiškia, kad jie daro sandorį“, – sako p. Gerulaitis.

Pigios akcijos

Vakarų Europos akcijų indeksai antradienį krito, vienam iš Graikijos prezidentūros pareigūnų prasitarus, kad šaliai prireiks naujų rinkimų.

„Akcijos atrodo pigios, bet mes visi žinome kodėl. Akcijų vertinimai pagal santykinius rodiklius ne visuomet rodo teisingą kryptį investuotojui. Europai reikia ne tik augimo, bet ir vidaus ir išorės ekonomikos problemų sprendimo“, – naujienų agentūrai „Bloomberg“ komentuoja Didier'as Saint-Georges'as, investicijų bendrovės „Carmignac Gestion“, valdančios apie 50 mlrd. EUR, investicinio komiteto narys.

Vakarų Europos akcijų rinkos indeksas „Stoxx Europe 600“ 17.34 val. Lietuvos laiku buvo pakilęs 0,56%.