"Snoras" teismui perdavė prašymus dėl 82,9 mln. Lt kreditorinių reikalavimų

2012.05.15, 14:05
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Bankrutuojantis bankas "Snoras" Vilniaus apygardos teismui perdavė 41 prašymą perleisti kreditorinius reikalavimus. Bendra jų suma - 82,9 mln. Lt, "Verslo žinioms" pranešė banko atstovai.

Jie neatskleidė, kas pateikė prašymus, tik sakė, jog tai gali būti ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. "Snoras" teismui patvirtinti perdavė visus iki šių metų gegužės 8 d. gautus prašymus visai arba dalinai kreditorinius reikalavimus perleisti kitam kreditoriui arba trečiajai šaliai.

Neilas Cooperis, "Snoro" bankroto administratorius, primena, kad dalyvauti ir balsuoti kreditorių susirinkime bus leista tik teismo patvirtintiems asmenims, kaip kreditorinio reikalavimo savininkams.

“Aš rekomenduoju, kad bet kuris kreditorinio reikalavimo perleidimo gavėjas patikrintų teismo sprendimus, ar perleidimas buvo patvirtintas Vilniaus apygardos teismo, ir jie dabar yra teismo įrašyti kaip "Snoro" kreditoriai", - banko pranešime teigė p. Cooperis.

Dabar teismas įvertins kreditorinių reikalavimų perleidimo dokumentus, kad tokie prašymai galėtų būti įgyvendinti. Pradinį kreditorių kita trečiąja šalimi teismas pakeis tik patvirtinęs, jog tam yra pagrindas.

"Verslo žinios" rašė, kad bendra teismui pateiktų kreditorių reikalavimų "Snorui" suma - 9,4 mlrd. Lt, iš jų yra 6,5 mlrd. Lt - neginčijamų finansinių reikalavimų ir 2,8 mlrd. Lt ginčijamų reikalavimų, dėl kurių spręs teismas.

Vyriausybė nacionalizuoti "Snorą" nusprendė pernai lapkričio 16 d. Tuomet skelbta, jog banke pritrūko maždaug 1 mlrd. Lt vertės vertybinių popierių. Vilniaus apygardos teismas "Snorui" bankroto bylą iškėlė 2011 m. gruodžio 7 d.