Vievio paukštynas neberanda beveik milijono vertės įrengimų

2012.05.15, 15:43
Persiųsk 8 Komentarai (8)

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl galimo turto švaistymo bankrutuojančioje AB Vievio paukštynas, dėl kurio varžosi Tautvydo Barščio "Kauno grūdai" bei Visvaldo Matijošaičio "Vičiūnų" grupė.

"Vičiūnų" grupė praneša, jog į prokuratūrą kreipėsi paukštyno kreditorė UAB „Plungės kooperatinė prekyba“. Už skolas įkeisto paukštyno turto pasigesta balandžio mėnesį. Paukštidės įrengimai, kainuojantys beveik milijoną litų, dingo iš paukštynui priklausančio cecho.

Už bankrutuojančios bendrovės turto apsaugą buvęs atsakingas bankroto administratorius šiuo metu yra nušalintas Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nes nepasitikėjimą juo pareiškė didžioji dalis kreditorių.

"Vičiūnų grupė" skelbia įtarimus, jog administratorius veikė šališkai ir leido „Kauno grūdams“ kontroliuoti Vievio paukštyno bankroto procesą.

Tuo metu p. Barštys anksčiau teigė, kad pasikeitimas galėjo tik apsunkinti skolų grąžinimo kreditoriams procesą.

Gegužės pradžioje "Kauno grūdai" pranešė parengę 53 mln. Lt paukštyno skoloms padengti ir kreipėsi į naują administratorę su prašymu priimti tikslinę paskolą ir atsiskaityti su visais paukštyno kreditoriais.

Šiuo metu paukštyne šeimininkauja p. Barščio bendrovė, valdanti 24% akcijų, tačiau į Vievio bendrovę pretenduoja ir "Vičiūnų" grupė, įsigijusi skolos teisę iš paukštyno didžiausio kreditoriaus - "Swedbank".

Kam teks paukštyno kontrolė, priklausys nuo teismų sprendimų.