ECB skolina jau ne visiems graikams

2012.05.17, 09:44
Persiųsk 4 Komentarai (4)

Europos centrinis bankas (ECB) paskelbė laikinai nebeskolinsiantis kai kuriems Graikijos bankams. ECB prezidentas Mario Draghi leidžia suprasti, kad bankas dėl graikų neaukos pagrindinių euro zonos principų. 

Pagrindinis pinigų sąjungos bankas sako perduodantis skolinimo atsakomybę Graikijos centriniam bankui tol, kol kai kurie šalies bankai tinkamai nepadidins savo kapitalo, rašo "Bloomberg".

ECB tikisi, kad tai bus padaryta greitai ir bankas vėl galės suteikti prieigą prie savo išteklių.

Apie tai paskelbta po to, kai p. Draghi pirmą kartą pripažino, kad Graikija gali atsisveikinti su euro zona. Anot ECB prezidento, bankas "labai norėtų", kad Graikija liktų euro zonoje, tačiau bankas turi pasirūpinti savo balansu.

"Iki šiol Graikijos pasitraukmas buvo vertinamas kaip absurdas, - komentuoja Thomas Costergas, "Standard Chartered Bank" ekonomistas Londone. - Dabar tai tampa pagrindiniu scenarijimu, kas toliau gali įvykti. ECB prioritetą teikia savo balansui, o ne pinigų sąjungos geografijai".

Birželio 17 d. Graikija turi surengti naujus parlamento rinkimus, kurie gal suteikti dar daugiau galių partijomis, besipriešinančioms tarptautinei pagalbai, už kurią tenka mokėti mažinant valstybės išlaidas. Komentuojama, kad toks scenarijus dar padidintų tikimybę, jog graikai paliks euro zoną.