Duomenų apsaugos sargai neleido "Google" fotografuoti gatvių Lietuvoje

2012.05.18, 16:51
Persiųsk 41 Komentarai (41)

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija skelbia neleidusi "Google" į Lietuvos gatves išridenti jas fotografuosiančių automobilių, kuriais artimiausiomis dienomis buvo suplanuota pradėti rinkti vaizdus "Street View" paslaugai.

"Inspekcija mano, kad toks vaizdų tvarkymas kelia grėsmę žmogaus teisei į privataus gyvenimo neliečiamumą, kadangi renkant minėtus vaizdus bus tvarkomi ir asmens duomenys, pavyzdžiui, gatvėse esantys praeiviai, automobiliai ir panašiai", - rašoma penktadienį išplatintame inspektorių pranešime, kuriame komentuojamas "Google" pranešimas apie projekto pradžią.

Jame nurodoma, kad inspekcija "atsisakė išduoti leidimą vykdyti "Street View" projektą bei tvarkyti asmens duomenis", todėl vykdoma tokia veikla būtų neteisėta. Kada atsisakyta išduoti leidimą, nepatikslinta.

Inspekcija taip pat skelbia, jog "kreipsis į bendrovę „Google“ tiesiogiai, ragindama gerbti žmogaus teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą".

"Verslo žinios" rašė, jog antradienį pristačiusi "Street View" padengtas Latvijos ir Estijos teritorijas (jas jau galima apžiūrėti), "Google" skelbė, jog artimiausiomis dienomis imsis ir Lietuvos, šalies fotografavimo procesas truks keletą mėnesių, o tuomet nuotraukos taps viešai prieinamos.

"Google" teigimu, ši paslauga turėtų būti aktuali ir verslui, kadangi į "Google Maps" nemokamai įvedus informaciją apie savo įstaigą, vartotojai ją galės lengviau rasti ir netgi apžiūrėti panoramines aplinkos nuotraukas dar prieš atvykdami.

"Google" užmaskuoja gatvėse matomų automobilių numerius. Visos vaizdų rinkimo ir skelbimo taisyklės, kuriomis vadovaujasi kompanija, išdėstytos čia.