Gyventojai ir įmonės jau gali naudotis elektroninėmis "Sodros" sistemomis

2012.05.02, 19:11
Persiųsk 6 Komentarai (6)

"Sodra" skelbia atnaujinusi elektroninių sistemų darbą, tačiau dar neteikia duomenų organizacijoms, pvz., kredito įstaigoms. Šią paslaugą atnaujinti "Sodra" tikisi artimiausiu metu.

"Šiuo metu į duomenų teikimo bazę talpinami duomenys. Duomenų teikimo bazės veiklos atnaujinimas priklausys nuo jos apkrovimo", - pranešime aiškina "Sodra", kurios elektroninių sistemų darbas sutriko po sekmadienį įvykusios avarijos "Sodros" serverinėje. Kodėl įvyko avarija, dar tiriama.

Anot "Sodros", šiuo metu gyventojai jau gali prisijungti ir naudotis Elektronine gyventojų aptarnavimo sistema, draudėjai – Elektronine draudėjų aptarnavimo sistema, gydytojai – Elektroninių pažymėjimų tvarkymo sistema.

Dalis "Sodros" elektroninių sistemų veikė jau trečiadienį ryte, buvo grąžinamos permokos ir išmokėtos išmokos, kurių mokėjimas neįvykdytas pirmadienį.

"Verslo žinios" rašė, kad sekmadieninė avarija "Sodros" serverinėje veikiausiai yra nelaimingas atsitikimas - spėjama, jog serveriai perkaito ir dėl karšto oro. "Sodros" atstovai teigė, kad įmonių atsiskaitymams ar pensijų mokėjimui ši avarija nepakenks.