"Facebook" IPO pagimdys apie 850 naujų milijonierių, galimų investuotojų

2012.05.21, 11:37
Persiųsk 6 Komentarai (6)

"Facebook Inc". viešai išplatinus akcijų, pasaulyje gali atsirasti dar apie 850 naujų milijonierių, kurių dalis, tikimasi, taps "verslo angelais", investuosiančiais į pradedančius ir su "Facebook" sėkme susijusius verslus.

Naujųjų milijonierių pinigai ir patarimai dabar yra labai paklausūs, mat jauniesiems verslininkams reikia bet kokios pagalbos, kuomet reikia pasiekti 900 mln. "Facebook" (FB) vartotojų, Aydiną Senkutą, buvusį "Google Inc." vieną vadovų ir investicijų bendrovės "Felicis Ventures" įkūrėją cituoja "Bloomberg".

Skaičiuojama, kad dabartiniai ir buvę "Facebook" darbuotojai galės iš viso parduoti apie 9 mlrd. USD (24,31 mlrd. Lt) vertės akcijų.

Tokiu atveju apie 600 iš 3.700 kompanijos darbuotojų taptų milijonieriais, skaičiuoja tyrimų bendrovė "PrivCo". Dar 250 buvusių darbuotojų jau yra arba netrukus taps milijonieriais.

Iš buvusių darbuotojų garsiausi invesuototojai yra Seanas Parkeris, Dustinas Moskovitzas, Dave'as Morinas, Mattas Cohleris, Adamas D'Angelo ir Chamathas Palihapitiya.

Pavyzdžiui, pirmasis "Facebook" prezidentas p. Parkeris yra investavęs į dalinimosi muziką portalą "Spotify", o p. Moskovitzas FB paliko, kad pradėtų programinės įrangos kūrimo verslą su "Asana Inc." bei investavo į mobiliujų programėlių kurėjas "Path Inc." ir "Flipboard".

Ponas D'Angelo įkūrė "Quora Inc." ir kartu su p. Cohleriu iš "Benchmark Capital" investavo į "Instagram", sukūrusią populiarią nuotraukų dalijimosi programėlę. Šią bendrovę FB sutarė nupirkti už 1 mlrd. USD. Kovą p. Parkeris, Moskovitzas, Morinas ("Path" įkūrėjas) kartu investavo į programinės įrangos kompaniją "NationaBuilder".