Prokurorai ėmėsi aiškintis galimą Ignalinos atominės pareigūnų kyšininkavimą 

2012.06.19, 09:27Atnaujinta14:49
Persiųsk 18 Komentarai (18)

Generalinė prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Ignalinos atominės elektrinės pareigūnų galimo kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. (papildymai visame tekste)

Tyrimas pradėtas JAV teismui šią savaitę priėmus sprendimą ir viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad JAV įmonė „Data Systems & Solutions“ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) pareigūnams galėjo duoti kyšius, kad gautų užsakymų.

Generalinė prokuratūra praneša, kad organizuoti ir vadovauti ikiteisminiam tyrimui pavesta Vilniaus apygardos prokuratūrai, atlikti – Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Naujienų agentūra BNS, remdamasi JAV teisingumo departamentu, antradienį paskelbė, kad JAV įmonė "Data Systems & Solutions", siekdama gauti užsakymų IAE 1999-2004 metais, duodavo kyšius aukštiems jėgainės pareigūnams.

Anot JAV teisingumo departamento, siekus nuslėpti šią schemą, kyšiai buvo nukreipiami per kelis JAV ir užsienio subrangovus, o subrangovai pakartotinai čekiais ar pervedimais atliko mokėjimus aukštas pareigas einantiems Ignalinos atominės elektrinės pareigūnams, BNS informaciją skelbia delfi.lt.

Virdžinijos valstijoje įsikūrusi kompanija jau sutiko sumokėti 8,82 mln. USD baudą, kad kaltinimai kyšininkavimu būtų panaikinti.

Sureagavo politikai

Po tokios publikacijos sujudo parlamentarai. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime paragino premjerą Andrių Kubilių bei energetikos ministrą Arvydą Sekmoką ištirti informaciją apie galimus korupcinius ryšius IAE.

"Raginame skubiai ištirti informaciją apie galimus korupcinius ryšius ir informuoti apie tai Seimą", – pranešime cituojamas socialdemokratas Algirdas Butkevičius, Seimo opozicijos lyderis.

Parlamentaras Evaldas Lementauskas, Mišrios Seimo narių grupės rakcijos narys, dėl galimo kyšininkavimo pasirašant sutartis su IAE kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

JAV pranešime minimu laikotarpiu IAE generalinio direktoriaus pareigas ėjo Viktoras Ševaldinas.