VMI kare su "šešėliu" pasitelkė išmaniuosius telefonus

2012.06.26, 18:15
Persiųsk 17 Komentarai (17)

Nuotrauka: VMI
Nuotrauka: VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia pirmoji Europoje pristatanti programėlę išmaniesiems telefonams, skirtą informuoti apie pastebėtus mokesčių pažeidimus.

Anot inspekcijos, programėle „Pranešk“ bus galima pateikti mokesčių administratoriui informaciją apie mokamus atlyginimus „vokeliuose“, kvito neišdavimą, nelegalų darbą ir kitus mokesčių pažeidimus.

„Įvertinę jau 6 metus veikiančio pasitikėjimo telefono naudą, tikimės, kad ir programėle „Pranešk“ pateikta informacija padės biudžetui sugrąžinti milijonus nuslėptų mokesčių“, - pranešime cituojamas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Programėlė sukurta bendradarbiaujant su kompanija „Tieto Lietuva“, pasirinkta viešojo konkurso būdu. Paslaugos sukūrimo ir priežiūros biudžetas – 70.000 Lt.

VMI skaičiuoja, kad naudojantis pasitikėjimo telefonu 1882 ir e. anketa per 6 metus valstybei „grąžinta“ per 55 mln. Lt nesumokėtų mokesčių.

Programėlė „Pranešk“ skirta išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema ir „Apple iPhone“ telefonams (ją galima parsisiųsti iš „Google Play“ puslapio internete ir iš „App Store“).

Nuotrauka: VMI
Nuotrauka: VMI